January 2017

December 2016 in Books

31. january 2017 at 12:19 | Ella |  Book

Ahoj, vítejte u nového článku. Sice jsem už vydala knižní shrnutí za rok 2016, nicméně to detailní za prosinec se trošku opozdilo, ale dneska jste se konečně dočkali. V prosinci se mi povedlo přečíst 11 knih. Začátek měsíce ještě patřil čtení do školy, poté už jsem se vrhla na svoji vlastní četbu.

Movies I've Seen in December 2016

20. january 2017 at 17:49 | Ella |  Movie

Ahoj, vítejte u nového článku. Dneska se podíváme na filmy, které jsem shlédla ještě v prosinci. Většinou se jednalo o vánoční filmy a pohádky, snad až na jednu výjimku. A jelikož by všechny moje komentáře k filmům byly podobě, tentokrát vám tam napíšu jenom hodnocení, abych se neopakovala, ale od příštího měsíce to snad bude opět i s mým komentářem. Tenhle článek měl vyjít už asi 2 týdny zpátky, dokonce jsem ho měla napsaný, ale já prostě o zkouškovém nejsem schopná pořád fungovat, bud se učím, nebo vyšiluju, že nic neumím a zkoušky neudělám. V úterý mě čeká (snad) poslední zkouška, takže potom budu mít zhruba 2 týdny volna do dalšího semestru, tak se pokusím konečně připravit nějaké články.

Upcoming Movie Releases (January 2017)

8. january 2017 at 22:19 | Ella |  Movie

Ahoj, vítejte u nového článku, kde se podíváme na filmy, respektive na film, na který se v lednu těším. Ačkoliv rok 2017 si pro nás připravil spoustu filmových premiér, leden je na ně trošku chudíš a z nabídky jsem si vybrala pouze jeden film. A ještě je tady ta komplikace, že je natočen podle knihy, kterou jsem samozřejmě ještě nečetla. Takže si ji budu muset nejprve přečíst a teprve pak se podívat na film, což znamená, že se to trošku protáhne a čistě teoreticky bych ten film mohla vidět… hm, tak za pár let? Docela realistická představa. Tušíte, o jaký film se jedná?

2017 TBR

7. january 2017 at 22:29 | Ella |  Book

Ahoj, vítejte u nového článku. Sice bych se právě teď měla učit, ale co, tohle je skvělá výmluva, proč to odložit. Dneska bych vám ráda ukázala svoji TBR na rok 2017. Ta loňská mi sice úplně nevyšla, ale letos bych se chtěla polepšit a opravdu přečíst všechny knihy, které mám na seznamu. Je tam více žánrů, spousta různých autorů. Některé knihy mám už doma, jiné se možná dokoupí, tak mi držte palce, ať se mi to povede :)

Upcoming Book Releases (January 2017) - Czech Edition

5. january 2017 at 20:39 | Ella |  Book

Ahoj, vítejte u nového článku. Jak jsem slíbila, tak tady máme pokračování lednových knižních novinek, tentokrát se podíváme na ty české. Těch už sice není tolik, ale i tak se tady něco najde. Zatím nevím, jestli si nějakou z nich koupím, protože chci začít troch ušetřit a na druhou stranu mám ještě spoustu knižních restů, které chci koupit, takže uvidíme, jak to dopadne.

Upcoming Book Releases (January 2017)

4. january 2017 at 17:39 | Ella |  Book

Ahoj, vítejte u nového článku. Dneska jsem si pro vás připravila přehled knižních novinek za leden. A jelikož jich je tentokrát opravdu hodně, tak jsem to rozdělila na dvě části - tato obsahuje pouze anglické knihy, ty české budou buď dneska večer, nebo během zítřka, uvidím, jak to stihnu. Jinak jsem taky trošku upravila formát článku - místo toho, abych ke každé knize psala nějaký svůj komentář, což je časově dost vyčerpávající a stejně k tomu nemám moc co říct, když jsem knihu ještě nečetla, jsem vám všude dala základní informace a anotaci, takže si ji můžete přečíst a zjistit, jestli se vám nějaká kniha líbí :). Anotace jsou ale v originále, kdybych je měla všechny překládat, tak byc se z toho zbláznila. Tolik k úvodu, pojďme se podívat na ty knihy.

Doubleinfinity Book Club Review - Snow Like Ashes (Sara Raasch)

1. january 2017 at 20:59 | Ella |  Book
17399160
Původní název: Snow Like Ashes
Český název: -
Autor: Sara Raasch
Počet stran: 416
Jazyk: Angličtina
Formát: E-book
Nakladatelství: Balzer + Bray
Překlad: -
Rok vydání: 2014
Žánr: fantasy
Oficiální anotace (EN): A heartbroken girl. A fierce warrior. A hero in the making.

Sixteen years ago the Kingdom of Winter was conquered and its citizens enslaved, leaving them without magic or a monarch. Now, the Winterians' only hope for freedom is the eight survivors who managed to escape, and who have been waiting for the opportunity to steal back Winter's magic and rebuild the kingdom ever since.

Orphaned as an infant during Winter's defeat, Meira has lived her whole life as a refugee, raised by the Winterians' general, Sir. Training to be a warrior-and desperately in love with her best friend, and future king, Mather - she would do anything to help her kingdom rise to power again.

So when scouts discover the location of the ancient locket that can restore Winter's magic, Meira decides to go after it herself. Finally, she's scaling towers, fighting enemy soldiers, just as she's always dreamed she would. But the mission doesn't go as planned, and Meira soon finds herself thrust into a world of evil magic and dangerous politics - and ultimately comes to realize that her destiny is not, never has been, her own.