December 2016

TBR 2016 | Results

31. december 2016 at 17:19 | Ella |  Book

Ahoj, vítejte u nového článku. Blíží se nám konec roku 2016, proto je na čase, abych vám ukázala výsledky mojí TBR na rok 2016, neboli seznamu knih, které jsem chtěla přečíst. V nejbližších dnech očekávejte spoustu takový shrnutí, hlavně knižních, asi se nám to potáhne celý leden, tak se připravte. Na rok 2016 jsem si vybrala 22 knih, které jsem chtěla přečíst. To je docela málo, co říkáte? Tak se tedy podíváme, jak mi to šlo.

New In: December 2016

30. december 2016 at 17:09 | Ella |  New In

Ahoj, vítejte u nového článku. Dneska nás čeká poslední New In pro rok 2016, které dokonce vydávám s předstihem, protože pochybuju, že si ty dva dny ještě něco koupím. V prosinci jsem opět moc neutrácela, spoustu věcí jsem i dostala. Něco málo se tam najde, ale poslední dobou se ty nákupy snažím redukovat a kupovat jenom to, co fakt potřebuju (na knížky se to samozřejmě nevztahuje :D)

What I Got for Christmas | 2016

28. december 2016 at 15:29 | Ella |  New In

Ahoj, vítejte u nového článku. Asi nikomu neuniklo, že máme za sebou Vánoce. Stejně jako loni jsem se rozhodla, že vám ukážu svoje dárečky (pro případ, že byste byli zvědaví, co mi Ježíšek přinesl), ale aby v tom nebyl zmatek, nedám to klasicky do New In, ale do samostatného článku. Já si dárky nakupuju sama, naši mi vždycky dají peníze s tím, ať si něco vyberu. Je to tak lepší, protože neutrácíme peníze za něco, co by se mi potom nelíbilo a jenom to doma leželo. I tak mamka pár věcí vybrala, ale dopředu jsem o nich věděla.

New In: November 2016

25. december 2016 at 12:39 | Ella |  New In

Ahoj, vítejte u nového článku. Pozdě, ale přece. Dnes se totiž konečně dostáváme k listopadovému New In. Semestr skončil, zkouškové ještě nezačalo a já teď mám 3 dny, než zase musím do práce. Z toho jsou dva svátek (ano, správně jste pochopili, že ten třetí svátek jdu do práce!), takže mám vlastně jenom jeden den a to se musí využít. No, spíš jsem teda celý den nedělala nic (a to jsem měla takové plány), ale aspoň New In jsem vám teda napsala. Dneska to bude trošku kratší než jiné měsíce, snažím se totiž tolik neutrácet, ale i tak se tam sem tam něco najde.

Merry Christmas

24. december 2016 at 10:49 | Ella |  I Write

Vánoce jsou opět tady a já bych vám tímto chtěla popřát, ať si je užijete ehzky s rodinou u pohádek a cukroví, ať vám Ježíšek přinese to, po čem nejvíce toužíte (Královno stínů, jdu si pro tebe :D) no a hlavně klid a pohodu. Letos jsem bohužel nestihla prakticky žádný vánoční článek, což mě mo mrzí, protože jsem jich měla několik v plánu, ale bohužel nebyl čas, tak snad mi to odpustíte, já se vám to pokusím vynahradit jindy. Takže ještě jednou, Šťastné a veselé Vánoce :)

Illuminae (Amie Kaufman & Jay Kristoff) - Book Review

23. december 2016 at 15:59 | Ella |  Book
Původní název: Illuminae
Český název: Illuminae
Autor: Amie Kaufman & Jay Kristoff
Počet stran: 608
Jazyk: Čeština
Formát: Vázaná s přebalem
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Richard Podaný
Rok vydání: 2016
Žánr: sci-fi, young adult
Oficiální anotace (CZ): Píše se rok 2575 a dvě znepřátelené korporace jsou ve válce kvůli planetě, která je stěží něčím víc než obřím kusem kamene pokrytým ledem. Obyvatele před útokem nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží. Kady je nucená spojit se s bývalým přítelem Ezrou a pod nepřátelskou palbou se snaží dostat k evakuační lodi, která oba dostane do bezpečí. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem.

Unboxing #3

17. december 2016 at 22:09 | Ella |  New In

Ahoj, vítejte u nového článku. Vím, že se asi všichni těšíte na New In, ale než se k němu dostaneme, mám tady pro vás ještě jeden rychlý článek. Jedná se o unboxing balíčku, který mi přišel už v pondělí, ale já jsem dosud neměla čas upravit ty fotky a zveřejnit článek. Jedná se o balíček od e-shopu Megaknihy, ve kterém mi přišel můj slavnostně první recenzní výtisk knihy. O balíčku jsem věděla, ale teda v to pondělí jsem ho nečekala. Sice mi poslali SMS, ale v té době jsem čekala ještě vánoční objednávku, takže jsem nějak usoudila, že to bude ona. O co se jedná mi docvaklo ve chvíli, kdy mi pošťák předal malý balíček, do kterého by se ani náhodou nevešlo 10 knih. No a jaká kniha tam teda je?

November 2016 in Books

13. december 2016 at 22:59 | Ella |  Book

Ahoj, vítejte u nového článku. Konečně jsem si našla čas, abych napsala knižní shrnutí za listopad. Sice jsem unavená, protože jsem celý víkend byla v práci, ale zase jindy si na to čas nenajdu, protože od zítřka se musím začít učit na zkoušku (stejně mi to nevyjde, ale snít můžu, ne?). Knížek to je za listopad opět docela dost, ale spousta z nich byla do školy. Nicméně mi jich stále ještě dost zbývá a něco mi říká, že je ani všechny nepřečtu a pomocníka mi bude dělat Strýček Google. Celkem tu za listopad mám 13 knížek, co je celkem dost, protože poslední dobou se mi ten čtecí průměr začíná snižovat. Zaprvé není tolik času a za druhé teď ani nemám tolik náladu číst, protože když se vrátím ze školy nebo z práce, tak můj mozek už většinou nefunguje a nad knížkami zásadně usínám. Ale pojďme se podívat, co se mi teda podařilo přečíst.

Movies I've Seen in November 2016

11. december 2016 at 20:29 | Ella |  Movie

Ahoj, vítejte u nového článku. V říjnu jsme tenhle článek nevydávala, protože by se tam objevil pouze jeden film, který jsem připojila k těmto, abych si ušetřila čas. Ani v listopadu to není zas tak slavné, do filmů jsem se pustila až teď v prosinci, ale pouze do těch vánočních. V listopadu jsem dvakrát navštívila kino, zbytek filmů jsem viděla doma.

Upcoming Movie Releases (December 2016)

8. december 2016 at 21:49 | Ella |  Movie

Ahoj, vítejte u nového článku. Včera jsem vám ukázala knižní novinky (nebo spíš novinku) pro prosinec, dneska se podíváme na filmy. Ani tady toho není moc, ukážu vám pouze dva filmy, přičemž na jeden z nich se těším už neskutečně dlouho a snad ho co nejdříve uvidím. Tak pojďme na to.