November 2016

October 2016 in Books

20. november 2016 at 16:29 | Ella |  Book

Ahoj, vítejte u nového článku. Konečně jsem se dostala k říjnovému knižnímu shrnutí. Poslední dobou mám spoustu nápadů na články, ale ta realizace už potom trošku pokulhává. Každopádně jsem konečně nafotila svoje omalovánky, tak snad ty fotky budou k něčemu a já konečně sepíšu nějaký článek. Dneska se ale ještě podíváme na mé říjnové čtení. Celkem jsem přečetla 12 knížek a jednu novelu. Hodně jich bylo do škol, takže teď nemám moc čas číst svoje knížky.


Upcoming Book Releases (November 2016)

17. november 2016 at 17:09 | Ella |  Book

Ahoj, vítejte u nového článku. Tento měsíc mi to trvá opravdu dlouho, ale buď jsem ve škole, v práci, nebo dělám věci do školy. Teď pracuju na seminárce a dostali jsme témata bakalářek, takže musím začít pracovat i na tom, proto provoz blogu bude velmi omezený. Listopad si pro nás připravil opravdu obrovskou nálož knižních novinek, ať už anglických, nebo českých. Já bych samozřejmě nejradši koupila všechny knížky, což ale nejde, takže teď sepisuju seznamy, co koupit a co ne. Ale nejprve se pojďme podívat, co nás čeká.

Upcoming Movie Releases (November)

6. november 2016 at 17:09 | Ella |  Movie

Ahoj, vítejte u nového článku. Sice mám tento měsíc velké zpoždění a nedostatek času, ale našla jsem si chvilku, abych vás informovala o připravovaných filmových novinkách, na které se opravdu těším. A jelikož je listopad a americká televizní stanice Hallmark spustila svůj odpočet do Vánoc, v článku najdete taky seznam jejich vánočních filmů včetně dat premiér.

New In: October 2016

3. november 2016 at 20:19 | Ella |  New In

Ahoj, vítejte u nového článku, kterým je říjnové New In. Původní plán byl ho vydat ještě o víkendu, ale k tomu jaksi nedošlo. Poslední dobou prostě nestíhám, článků na vydávání mám hodně, ale mám plno věcí do školy, pak je tady práce, nějaké další akce, a když už jsem doma, tam si radši pustím seriál a vezmu omalovánky nebo knížku, než abych zase namáhala svou hlavu se psaním článku. Takže ten měsíc budou mít shrnutí trošku zpoždění, ale rozhodně se jich dočkáte, to vám slibuju. Tento měsíc jsem měla docela problém s focením, protože u nás byla neustále tma jako v pytli a pod umělým světlem jsem to fotit nechtěla. Když už bylo relativně hezky, tak jsem zase nebyla doma, prostě hrůza. Nakonec jsem vychytala jeden trošku "slunečnější" den a nafotila to, ale i tak nejsem moc spokojená. Je toho zase trošku víc, já ani nevím, kde se u mě ty věci berou.

Doubleinfinity Book Club Review - Cinder (Marissa Meyer)

2. november 2016 at 20:49 | Ella |  Book
Původní název: Cinder
Český název: Cinder
Autor: Marissa Meyer
Počet stran: 400
Jazyk: Čeština, Angličtina
Formát: Brožovaná
Nakladatelství: Egmont
Překlad: Jana Zejmanová
Rok vydání: 2012
Žánr: fantasy, sci-fi, dystopie, pohádka
Oficiální anotace (CZ): Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody - mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci, díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou ve městě. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.

Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je "pocta", kterou dosud nikdo nepřežil.

Ale netrvá dlouho a lékaři zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného.

Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet...