October 2016

After: Polibek (Anna Todd) - Book Review

29. october 2016 at 17:29 | Ella |  Book
Původní název: After
Český název: After: Polibek
Autor:Anna Todd
Počet stran: 528
Jazyk: Čeština
Formát: Brožovaná
Nakladatelství: YOLI
Překlad: Jana Jašová
Rok vydání: 2015
Žánr: young adult, contemporary
Oficiální anotace (CZ): ... můj život a moje srdce už nikdy nebudou stejné. Potom, co do nich narazil Hardin, už ne.

Tessa má všechno - žije v láskyplném prostředí s chápající matkou a má kluka svých snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát. Tessin pohodový život ale v okamžiku změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, sexy rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct - Hardin je zkrátka jiný než ostatní kluci, které poznala...
A to po všech stránkách - dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to - i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení a výbuchy vzteku. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale… jde odolat jeho polibku?

Měděný jezdec (Paullina Simons) - Book Review

28. october 2016 at 17:39 | Ella |  Book
Původní název: The Bronze Horseman
Český název: Měděný jezdec
Autor: Paullina Simons
Počet stran: 728
Jazyk: Čeština
Formát: Vázaná
Nakladatelství: Ikar
Překlad: Josef Orel, Marie Orlová
Rok vydání: 2004
Žánr: historický román
Oficiální anotace (CZ): Poutavá historická freska je zároveň nezapomenutelným příběhem o lásce vzdorující hrůzám války i lidské zášti. 17letá Taťána vyrostla v Leningradě, v městě, kde památníky zašlé slávy kontrastují s šedivou realitou stalinského Ruska. V roce 1941, ten den, kdy Němci napadnou Rusko, se Taťána poprvé zamiluje - vzápětí pocítí trpkost zakázané lásky: nadporučík Alexandr Bělov je vyvolený její sestry Dáši. Navíc má Alexandr temné tajemství - pochází z rodiny amerických komunistů, kterou zlikvidovalo NKVD. Lásce Taťány a Alexandra není přáno: město drtí německá blokáda, hladomor, zima a všudypřítomný strach ze smrti. Ale jindy slabá Táňa se ukáže jako nejsilnější člen rodiny a s Alexandrovou pomocí překonává všechny útrapy. Nejtěžší zkouškou však bude odolat vlastní touze…

Avon spreje na vlasy

20. october 2016 at 16:39 | Ella |  Beauty

Ahoj, vítejte u nového článku. Na blogu to pořád dost stojí, což mě na jednu stranu hodně mrzí, ale na druhou nejsem schopná něco pořádného napsat. Je toho teď prostě hodně, škola, práce, pořád mám problémy s rukou a další osobní problémy, takže čas na psaní článků není, a když už jo, tak si radši pustím nějaký seriál, abych se odreagovala. Budu se snažit aspoň sem tam něco napsat, ale nic neslibuju. Navíc teď na podzim ani nemám kdy něco nafotit, neustále je tma a na fotkách není nic vidět, prostě hrůza. Každopádně dneska se konečně opět dočkáte kosmetické recenze. Pro dnešek jsem si vybrala dva stylingové spreje na vlasy od Avonu, na které plánuji recenzi už hodně dlouho. Ten na tepelnou ochranu už mám doma hrozně dlouho, možná dva roky, kdysi dávno mi ho mamka koupila k Vánocům. Spreje na ochranu mám doma 2 a střídám je, což asi není úplně ideální, protože žádný nejspíš nespotřebuju. Ten zelený mám doma kratší dobu, teprve pár měsíců.

Upcoming Book Releases (October 2016)

14. october 2016 at 22:59 | Ella |  Book

Ahoj, vítejte u nového článku. Tenhle jsem chtěla vydat už před více jak týdnem, ale pořád mi do toho něco lezlo - škola, práce, nějakou dobu jsem byla taky nemocná a pořád mám problémy s rukou, takže se to všechno nějak hromadí. Nicméně konečně jsou tady i říjnové knižní novinky. O víkendu bych teď měla mít volno, tak se zase pokusím něco kloudného napsat, abyste měli nové články :).

Upcoming Movie Releases (October 2016)

8. october 2016 at 17:19 | Ella |  Movie

Ahoj, vítejte u nového článku, kde se podíváme na filmové novinky měsíce října. Poslední dobou není moc filmů, na které bych se těšila, což je jenom dobře, protože už teď jich mám na seznamu až moc, takže aspoň nepřibývají nové a stejně se na ty novinky nestíhám dívat. Každopádně na oba dnešní filmy se těším už velice dlouho a oba jsou adaptace knižní předlohy. Tipnete si, o jaké filmy se jedná?

Movies I've Seen in September 2016

6. october 2016 at 16:49 | Ella |  Movie

Ahoj, vítejte u nového článku. Na rozdíl od knížek a předešlých měsíců bylo září dobrý filmový měsíc. Konečně jsem se dodívala na seriály, které jsem chtěla vidět, letní skončily a podzimní ještě nezačaly, takže ideální kombinace. Celkem jsem viděla 12 filmů, což je moc hezké číslo a konečně jsem si mohla některé vyškrtnout ze seznamu. Všechny filmy jsem viděla doma, bohužel jsem se v září ani jednou nedostala do kina, ale já si to vynahradím v následujících měsících.

September 2016 in Books

5. october 2016 at 20:19 | Ella |  Book

Ahoj, vítejte u nového článku. Dneska se podíváme na docela chudou sbírku knih, které jsem za září přečetla. Ano, na mé poměry jich je málo. Přečetla jsem 6 knih a jednu takovou bonusovou kapitolu k jedné z nich. Pro někoho to je hodně, pro mě málo, nějak jsem se s tím čtením dost loudala. Ale zato tady mám moc hezké knížky, které jsem už dlouho chtěla číst.

New In: September 20166

2. october 2016 at 12:49 | Ella |  New In

Ahoj, vítejte u nového článku. Právě jsem strávila asi hodinu připravováním fotek a šablon na články, takže se máte na co těšit. Jako první tady ovšem mám New In, protože každý je přece zvědavý na to, za co jsem zase utrácela, že? Myslím, že tenhle měsíc toho nemám tak moc, ale i tak jsem nakoupila více věcí, než kolik jsem plánovala, protože člověk zajde do obchodu a už odchází s plnou taškou. Navíc když mám volno mezi přednáškami, tak se nedá nic moc dělat, takže skončím na nákupech a pak to takhle dopadá. Ačkoliv většinu věcí jsem nakoupila ještě před začátkem školy, takže to možná tak hrozné nebude

Doubleinfinity Book Club Review - Everything I Never Told You (Celeste Ng)

1. october 2016 at 11:49 | Ella |  Book
Původní název: Everything I Never Told You
Český název: Vše, co jsme si nikdy neřekli
Autor: Celeste Ng
Počet stran: 304
Jazyk: Angličtina
Formát: E-book
Nakladatelství: Penguin, Odeon (CZ)
Překlad: Jana Kunová
Rok vydání: 2014 (USA)/ 2016 (CZ)
Žánr: román, mysteriózní
Oficiální anotace (CZ): Lydia je mrtvá. To ale zatím nevědí...
Šestnáctiletá Lydia (prostřední a nejoblíbenější ze tří dětí) se musí vyrovnávat s tlakem rodičů, kteří si chtějí splnit vlastní nenaplněné sny a touhy o společenské kariéře. Její otec pochází z uzavřené komunity první americké generace čínských přistěhovalců, matka je obyčejná americká žena, které se nepodařilo stát se lékařkou. Když je jednoho dne Lydia nalezena utonulá uprostřed jezera, nikdo nedokáže pochopit, jak a proč se to stalo. Začíná vyšetřování, ve kterém si paradoxně nejvíce zdravého rozumu zachovává nejmladší z dětí - dcera Hannah… Znepokojující a tragický příběh čínsko-americké rodiny žijící na předměstí Ohia získal prestižní ocenění Kniha roku obchodu Amazon za rok 2014.