September 2016

Dorothy Must Die (Danielle Paige) - Book Review

28. september 2016 at 13:59 | Ella |  Book
Původní název: Dorothy Must Die
Český název: -
Autor: Danielle Paige
Počet stran: 328
Jazyk: Angličtina
Formát: E-book
Nakladatelství: HarperCollins
Překlad: -
Rok vydání: 2014
Žánr: fantasy, young adult
Oficiální anotace (EN): I didn't ask for any of this. I didn't ask to be some kind of hero. But when your whole life gets swept up by a tornado-taking you with it-you have no choice but to go along, you know? Sure, I've read the books. I've seen the movies. I know the song about the rainbow and the happy little blue birds. But I never expected Oz to look like this. To be a place where Good Witches can't be trusted, Wicked Witches may just be the good guys, and winged monkeys can be executed for acts of rebellion. There's still the yellow brick road, though-but even that's crumbling. What happened? Dorothy. They say she found a way to come back to Oz. They say she seized power and the power went to her head. And now no one is safe. My name is Amy Gumm-and I'm the other girl from Kansas. I've been recruited by the Revolutionary Order of the Wicked, and I've been given a mission:

REMOVE
The Tin Woodman's heart,

STEAL
The Scarecrow's brain,

TAKE
The Lion's courage,

And then-

DOROTHY MUST DIE.

My Top 10 TV Shows

24. september 2016 at 21:49 | Ella |  Series

Ahoj, vítejte u nového článku. Dneska jsem si pro vás připravila něco, co chystám už hrozně dlouho, a to jest žebříček mých nejoblíbenějších seriálů. Musím říct, že byl docela oříšek to sestavit, protože jsem opravdu seriálový maniak a za svůj život jsem viděla opravdu nespočet seriálů, takže logicky je velmi těžké ten výběr zúžit na pouhých 10 a ačkoliv jsem nad tím přemýšlela fakt dlouho, stejně začínám některé své volby zpochybňovat. Ale jelikož se mi nechcou předělávat obrázky, tak to dneska uvidíte v té původní verzi. Ještě zmíním, že seriály nejsou úplně seřazeny podle oblíbenosti, je to vyloženě náhodně. Tak jdeme na to.

Marťan (Andy Weir) - Book Review

20. september 2016 at 18:49 | Ella |  Book
Původní název: The Martian
Český název: Marťan
Autor: Andy Weir
Počet stran: 344
Jazyk: Čeština
Formát: Vázaná kniha
Nakladatelství: Knižní klub
Překlad: Michal Prokop
Rok vydání: 2015
Žánr: román, sci-fi
Oficiální anotace (CZ): Je nejslavnějším mužem na Zemi. Má to však háček: není na Zemi…
Před šesti dny se Mark Watney jako jeden z prvních lidí prošel po Marsu. Teď je přesvědčený, že bude prvním člověkem, který tam zemře. Málem zahynul v prašné bouři a zbytek jeho posádky odletěl v domnění, že je mrtvý. Mark nemá jak odeslat zprávu, že přežil. A i kdyby se s lidmi na Zemi spojit dokázal, zásoby mu dojdou mnohem dřív, než by stačila dorazit pomoc. Mark se však nevzdává. Vyzbrojen pouze svým důvtipem, technickými dovednostmi a nevyčerpatelným smyslem pro humor, který se pro něj stane nejcennějším zdrojem síly, se pouští do tvrdošíjného boje o přežití. Jak zdolává jednu zdánlivě nepřekonatelnou překážku za druhou, začíná věřit, že by na cizí planetě přece jen mohl obstát. Jenže Mars mu ještě přichystá nejedno překvapení…

Essence Merry Berry Lipstick Review

17. september 2016 at 17:39 | Ella |  Beauty

Ahoj, vítejte u nového článku. Opět jsem tu pár dnů nebyla, tentokrát z toho důvodu, že jsem byla na dovolené. Nebojte, nejspíš bude článek, potřebuju si postěžovat. Chtěla bych ho napsat někdy příští týden, teď o víkendu už to nestihnu, zítra jdu do práce a pak potřebuju trochu nabrat síly. Každopádně pro vás dneska po dlouhé době mám kosmetickou recenzi, to jste rádi, že? Jelikož už mě všichni znáte, tak víte, že jsem naprosto skvělá ve zveřejňování recenzí v určitém termínu. Proto se dneska podíváme na rtěnku z vánoční limitky Essence Merry Berry. Na druhou stranu, jak znám naše drogerky, tak ji jste ještě klidně schopni najít ve výprodeji, já stále nacházím staré limitky Essence. Recenzi jsem chtěla udělat už dávno, ale můj systém prostě většinou krachuje, takže pak mají ty recenze zpoždění, protože někde ztratím fotky a najdu je až za půl roku. No nic, snad aspoň oceníte hezké fotky, které se myslím docela povedly (aspoň co se zachycení barvy týče)

Upcoming Movie Releases (September2016)

11. september 2016 at 14:49 | Ella |  Movie

Ahoj, vítejte u nového článku. Dneska se podíváme na 3 filmy, na které se těším v září. Jak už jste si všimli, poslední dobou se na filmy moc nekoukám, takže opravdu netuším, jak to stihnu, když ty filmy pořád přibývají, ale zas tolik jich není a na jeden z nich plánuju jít do kina, tak snad to vyjde, protože se opravdu těším.

Movies I've Seen in August 2016

7. september 2016 at 20:29 | Ella |  Movie

Ahoj, vítejte u nového článku. Dneska to bude docela rychlé, protože se podíváme na filmy, které jsem v srpnu viděla. V podstatě jsem se na žádné nedívala, jsou tady 3, ale z toho jeden vlastně ani film není, k tomu se dostaneme. Doma jsem neviděla ani jeden, všechno v tomto článku jsem viděla v kině. Radši jsem se věnovala seriálům. V září to snad napravím a na nějaký film se podívám, na seznamu jich mám hodně.

Upcoming Book Releases (September 2016)

5. september 2016 at 20:49 | Ella |  Book

Ahoj, vítejte u nového článku. Dneska si připravte kafe nebo čaj a něco dobrého na zub, protože to bude dlouhé. Září je tady a nakladatelství si pro nás připravily velkou hromadu knižních novinek, ať už tady u nás, nebo v zahraničí. Moje peněženka, popřípadě bankovní účet už teď pláče a já se snažím vykoumat, jakou knížku opravdu chci koupit. Nebudu už zdržovat, pojďme na to.


Doubleinfinity Book Club Review - Soundless (Richelle Mead)

4. september 2016 at 21:09 | Ella |  Book
Původní název: Soundless
Český název: Neslyšno
Autor: Richelle Mead
Počet stran: 244
Jazyk: Čeština
Formát: Brožovaná
Nakladatelství: Domino
Překlad: Jan Netolička
Rok vydání: 2016
Žánr: román, Sci-fi a fantasy
Oficiální anotace (CZ): Ve světě bez zvuku slyší jedna dívka, jak ji cosi volá…

Dívka jménem Fej žije v horské vesnici, kterou sesuvy kamení zcela odřízly od světa. Přežití vesničanů zajišťuje jediné lano, po němž jim přes zrádné skalní stěny posílají jídlo lidé z údolního království.

Naprostá závislost není však to jediné, co Fejinu vesnici sužuje: kam až paměť sahá, zdejší lidé neslyší. Jako by takovéto prokletí nestačilo, začínají nyní ztrácet i zrak. Také zásilky jídla přicházející lanovkou se začínají tenčit... Nadcházejí časy zkázy; obyvatelům horské vsi hrozí tichá temnota a smrt hladem.

Pak ale jedné noci probudí Fej drásavý hluk. Vedena zvuky, něčím do té doby naprosto neznámým, se Fej vydává na velkolepou výpravu - sestupuje po nebezpečně strmé hoře do tajemného království Pej-kuo, kde nalezne neuvěřitelnou pravdu o své vesnici i lásku, která ji navždy změní život.

August 2016 in Books

3. september 2016 at 20:29 | Ella |  Book

Ahoj, vítejte u nového článku. Začátek září neznamená jenom návrat do školních lavic (tedy alespoň pro některé), ale taky čas shrnout si knihy, které jsem přečetla v srpnu. No nebudu vám lhát, zas tak moc jich není, číslo se nakonec vyšplhalo na devítku, což není zas tak špatné, ale přiznejme si to, u mě je ve zvyku víc. A tak zatímco všichni o prázdninách dohánějí věci, na které přes rok čas neměli (například to čtení), Ella se vesele fláká, hledí do blba popřípadě na blba (to v případě, že se někde zjeví brácha, aby bylo jasno. Ale nebojte, i tak se máme ráda). Na to, kolik věcí jsem chtěla přes prázdniny stihnout, jsem neudělala skoro nic. Jasně, já prázdniny stále mám, ale přece jenom se to už blíží a je potřeba zařídit spoustu věcí. A dost už bylo keců, půjdeme se mrknout na ty knížky.

New In: August 2016

1. september 2016 at 20:19 | Ella |  New In

Ahoj, vítejte u nového článku. Dlouho jsme se neviděli, já vím, ale ono se blbě píšou články, když člověk nemá inspiraci. Celkově byl pro mě srpen špatný měsíc, na nic jsem neměla náladu, byla jsem dost unavená, chodila jsem do práce a měla i nějaké další akci, takže to nebylo ideální, posledních pár dnů jsem navíc byla nemocná. Doufám, že v září se to zlepší. Nebojte, já se do školy ještě pár týdnů nechystám, takže se pokusím do té doby napsat co nejvíce článků, protože nápadů mám v zásobě dost, jenom je musím napsat. Dneska tady máme všemi oblíbený New In, kde se opět můžete podívat, za co jsem v srpnu utrácela, nebo co nového mi doma přibylo.