August 2016

V šedých tónech (Ruta Sepetys) - Book Review

18. august 2016 at 20:29 | Ella |  Book
Původní název: Between Shades of Gray
Český název: V šedých tónech
Autor: Ruta Sepetys
Počet stran: 288
Jazyk: Čeština
Formát: Vázaná kniha
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Petr Eliáš
Rok vydání: 2013
Žánr: román, beletrie, historie, young adult
Oficiální anotace (CZ): Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Jednoho večera k nim domů ale vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři.

Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování a bití a hlavně se nenechat zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky rodině a také lásce k výtvarnému umění. I přes ohromné riziko si kreslí a zapisuje, co všechno ona a ostatní lidé okolo ní zažívají. Nejdříve kreslí, protože doufá, že se díky obrázkům a vzkazům jejímu otci podaří je najít a zachránit. Později proto, aby uchovala paměť národa a vzdala tak poctu tisícům nevinných lidí, kteří byli odsouzeni k smrti, ať už okamžité při popravách, nebo pomalejší v pracovních táborech.

Linin pohnutý příběh je plný lidské krutosti a nenávisti, ale zároveň lásky a naděje. Otázkou zůstává, zda naděje a láska dokáží udržet člověka při životě a s hlavou vztyčenou dostatečně dlouho…

July 2016 in Books

11. august 2016 at 13:19 | Ella |  Book

Ahoj, vítejte u nového článku. Na to, že jsem začala ještě v červenci jsem zase nachytala zpoždění ohledně vydávání těchto článků, ale nějak jsem neměla náladu ani inspiraci nic psát. Poslední dobou je to horší i se čtením, ačkoliv je léto, tak čtu mnohem méně, než když jsem měla školu. Vlastně mám pocit, že i během zkouškového jsem toho přečetla víc, ale asi prostě potřebuju trochu pauzu. Sice většinou jenom zírám do blba, ale i to se počítá jako pauza, že? Za červenec tady mám 12 knížek, což je velký propad oproti ostatním měsícům, ale i tak to ještě není úplně špatné.

New In: July 2016

7. august 2016 at 12:39 | Ella |  New In

Ahoj, vítejte u nového článku, kterým je červencové New In. Už jsem se bála, že článek snad ani nevyjde, měla jsem trošku problém s fotkama, všechno jsem to fotila narychlo hned po nákupu, tak to nebylo nic moc a když už jsem je pak chtěla upravovat, tak jsem zjistila, že polovinu jsem do počítače vůbec nedala a mám je pořád ve foťáku, no prostě samé zmatky, které se můžou stát jenom mě. Ale teď už je všechno v pohodě, fotky jsou připravené, tak se do toho pustíme, protože toho je zase trošku víc.

Upcoming Book Releases (August 2016)

2. august 2016 at 14:09 | Ella |  Book

Ahoj, vítejte u nového článku. Včera jsem vám představila filmové novinky (nebo spíš teda novinku), dneska se podíváme na ty knižní, který je teda mnohonásobně více. Stejně jako minulý měsíc je to i dneska rozděleno na 2 části a to na anglické knížky a knížky v češtině, takže ať už u čtení preferujete češtinu nebo angličtinu, určitě si tady něco najdete.

Upcoming Movie Releases (August 2016)

1. august 2016 at 20:29 | Ella |  Book

Po měsíci tu máme nové filmové novinky, ovšem tentokrát pouze s jedním filmem, protože jsem nenašla žádný jiný film, který by měl v srpnu premiéru a já se na něj těšila. Do kina sice možná vyrazím na nový Start Trek a Tajný život mazlíčků, ale to jsou červencové filmy, u kterých byla posunutá česká premiéra. Asi je dobře, že je jenom jeden, protože stejně poslední dobou na všechny filmy kašlu, tak mi to aspoň nebude narůstat.