July 2016

Movies I've Seen in July 2016

30. july 2016 at 16:29 | Ella |  Movie

Ahoj, vítejte u nového článku. Blíží se nám konec měsíce, proto jsem se dneska rozhodla napsat přehled shlédnutých filmů. Jednak něčím začít musím a navíc vím, že už se na žádný film nepodívám. Tento měsíc jsem moc filmů neviděla, pouze 3. Částečně za to může nedostatek času, kterého teď mám méně, nastoupila jsem na brigádu a jsou i další věci, ale i když ten čas mám, tak se na filmy poslední dobou moc nedívám, spíš se věnuju seriálům. Ale i přesto se tady 3 filmy sešly, tak se na ně dneska podíváme.

Catrice Camouflage Cream Review

29. july 2016 at 9:40 | Ella |  Beauty

Ahoj, vítejte u dnešního článku. Já vím, že vám pořád slibuju plno článků, ale času je málo, nálada pod psa a posedlost Gilmorkama neutichá, spíš naopak. Každopádně přísahám, že na nich pracuju, ale příprava je velice náročná, takže si asi budete muset ještě chvíli počkat. Konečně jsem se ale dostala k recenzi, na kterou se chystám už několik měsíců. Podíváme se na velice populární korektor Camouflage Cream od Catrice. Pokud se pohybujete v beauty sféře, rozhodně pro vás není novinka, ale i tak si myslím, že ta recenze může být pro někoho přínosná, protože recenzí nikdy není dost, že?

Ztráty a nálezy (Brooke Davis) - Book Review

24. july 2016 at 20:29 | Ella |  Book
Původní název: Lost & Found
Český název: Ztráty a nálezy
Autor: Brooke Davis
Počet stran: 272
Jazyk: Čeština
Formát: Vázaná kniha
Nakladatelství: Mladá fronta
Překlad: Jana Hejná
Rok vydání: 2015
Žánr: román
Oficiální anotace (CZ): Millie je sedmiletá holčička se zrzavými kudrnami a červenými gumáky. Vede si seznam mrtvých tvorů, na němž kromě pavouka a sousedovic kočky figuruje také tatínek. Jednoho dne ji ovšem maminka zanechá samotnou v obchodním domě pod stojanem s obrovitánskými spoďárami a už se nevrátí. Agatha nevyšla od smrti manžela z domu. Prázdnotu ve svém životě vyplňuje pořváváním po kolemjdoucích, sledováním televize a přesným denním rozvrhem. Písař Karl se najednou ocitne v domově důchodců. V náhlém radostném popudu však zatouží znovu žít a uprchne. Náhoda svede tyto tři dohromady. Společně se vydávají na cestu přes půlku Austrálie, aby našli Milliinu maminku a v konečném důsledku zjistili, že i mladí mohou být moudří, že stáří nerovná se smrt a že klíčem ke šťastnému životu může být i občasné porušení pravidel. Tento okouzlující příběh čtenáře rozpláče i rozesměje a přesvědčí je o tom, že nikdy není pozdě svůj život od základů změnit.

Muž jménem Ove (Fredrik Backman) - Book Review

23. july 2016 at 18:09 | Ella |  Book
Původní název: En man som heter Ove
Český název: Muž jménem Ove
Autor: Fredrik Backman
Počet stran: 333
Jazyk: Čeština
Formát: Vázaná kniha
Nakladatelství: Host
Překlad: Jitka Herčíková
Rok vydání: 2014
Žánr: román
Oficiální anotace (CZ): Ovemu je 59 let. Řídí saaba. To, že byl na pozici předsedy družstva vystřídán už před pár lety (což on sám považuje za převrat), mu rozhodně nebrání ve vykonávání funkce strážce pořádku. Samozvaného strážce pořádku.

Když se do protějšího domku přistěhují noví sousedé a místo pozdravu se jim jen tak mimochodem podaří nacouvat do Oveho poštovní schránky, spustí se kolotoč nečekaných událostí - začíná příběh o překvapivém přátelství, toulavé kočce a prastarém umění řídit. Příběh, který od začátku promění všechny, kdo se s Ovem dostanou do styku.

Netvor (Alex Flinn) - Book Review

19. july 2016 at 12:49 | Ella |  Book
Původní název: Beastly
Český název: Netvor
Autor: Alex Flinn
Počet stran: 255
Jazyk: Čeština
Formát: Vázaná kniha
Nakladatelství: Moba
Překlad: Miloš Chlouba
Rok vydání: 2013
Žánr: román, Romány, Sci-fi a fantasy

Oficiální anotace (CZ): Jsem netvor. Zvíře. Ne vlk nebo medvěd, gorila nebo pes, ale odporná stvůra, která chodí vzpřímeně. Jsem zrůda. Myslíte si, že vám vyprávím pohádky? Mýlíte se. Vše je skutečné. Místo - New York City. Čas - současnost. Nejsem znetvořený, není to nemoc. Budu takový navždy, jestli neprolomím kletbu.
Ano, kletbu, kterou na mě uvrhla ve škole čarodějka. Proč mě proměnila v netvora, který se ve dne skrývá a v noci se vydává na lov? Řeknu vám to. Řeknu vám, jak jsem byl Kylem Kingsburym, klukem, jakým byste si přáli být, s penězi, perfektním vzhledem a perfektním životem. A potom vám řeknu, jak jsem se stal perfektním… netvorem.

Week with Ella (11.7 - 17.7)

18. july 2016 at 21:49 | Ella |  Week with Ella

Ahoj, vítejte u nového Týdne s Ellou. Měl vyjít už včera, ale byla jsem hrozně unavená, tak jsem to nestihla. Celkově bylo poslední dobou méně článků, ale dělo se toho celkem dost, jak se v dnešním článku dozvíte, tak snad mi to odpustíte a slibuju, že tento týden vydám i nějaké jiné články než recenze, které mám předepsané (a 3 ještě musím napsat).

Dermacol 1000 LASHES Volume build up Mascara

15. july 2016 at 16:49 | Ella |  Beauty

Ahoj, vítejte u nového článku. Po opravdu dlouhé době pro vás mám kosmetickou recenzi a to na řasenku od Dermacol, kterou mám doma už docela dlouho, ale používat jsem ji začala relativně nedávno. Jedná se o 1000 Lashes Volume build up Mascara . Řasenku jsem si nekupovala, ale někdy v listopadu/prosinci minulého roku byla jako dárek k nákupu Dermacol Truffle Make-up v drogerii Rossman, takže takhle se ke mně dostala. Přijde mi, že tahle řasenka není tolik známá, aspoň já jsem na ni nikde na blogu nenarazila, tak snad se vám tahle recenze bude hodit.

My First Semester at University

13. july 2016 at 11:49 | Ella |  I Write

Ahoj, vítejte u nového článku. Úplně v úvodu se chci omluvit, že poslední dobou na blog tak trochu kašlu a články byly trošku bez života, ale mám toho teď hodně, dělají se u nás nové chodníky, takže jsem musela vařit pro všechny oběd a ani pak jsem na psaní neměla moc náladu, vlastně ani na čtení, takže celé dny buď vařím, koukám na Gilmorky nebo koukám do blba. Ale chtěla bych pro vás připravit nějaké speciální články, tak to se mnou vydržte. Tolik tedy k úvodu. Dneska pro vás mám něco speciálního, co jsem plánovala už delší dobu. Mám za sebou první rok na vysoké (a úspěšně, juchů), tak jsem si řekla, že se s vámi podělím o své zážitky, zkušenosti, nové znalosti a tak podobně. Nejvíc zajímavé to asi bude pro ty, kdo se v září chystají na vysokou, ale pokud už tam jste nebo ji máte za sebou, tak se aspoň můžete pobavit nad mými zmatenými zážitky. Připravte si něco dobrého k snědku a k pití, protože tady budeme dlouho a čeká vás opravdu hodně čtení a nulový počet fotek, protože mě tehdy nenapadlo, že bych měla naši starou fakultu fotit. Tak pojďme na to.

For Darkness Shows the Stars (Diana Peterfreund) - Book Review

11. july 2016 at 16:59 | Ella |  Book
Původní název: For Darkness Shows the Stars
Český název: -
Autor: Diana Peterfreund
Počet stran: 303
Jazyk: Angličtina
Formát: E-book
Nakladatelství: Balzer + Bra
Překlad: -
Rok vydání: 2012
Žánr: fantasy, dystopie, young adult, sci-fi
Oficiální anotace (EN): It's been several generations since a genetic experiment gone wrong caused the Reduction, decimating humanity and giving rise to a Luddite nobility who outlawed most technology.

Elliot North has always known her place in this world. Four years ago Elliot refused to run away with her childhood sweetheart, the servant Kai, choosing duty to her family's estate over love. Since then the world has changed: a new class of Post-Reductionists is jumpstarting the wheel of progress, and Elliot's estate is foundering, forcing her to rent land to the mysterious Cloud Fleet, a group of shipbuilders that includes renowned explorer Captain Malakai Wentforth--an almost unrecognizable Kai. And while Elliot wonders if this could be their second chance, Kai seems determined to show Elliot exactly what she gave up when she let him go.

But Elliot soon discovers her old friend carries a secret--one that could change their society . . . or bring it to its knees. And again, she's faced with a choice: cling to what she's been raised to believe, or cast her lot with the only boy she's ever loved, even if she's lost him forever.

Inspired by Jane Austen's Persuasion, For Darkness Shows the Stars is a breathtaking romance about opening your mind to the future and your heart to the one person you know can break it.

10 Most Played Songs - June 2016

9. july 2016 at 21:59 | Ella |  Playlist

Ahoj, vítejte u nového článku. Dneska se podíváme na můj červnový playlist, tedy na 10 skladeb, které jsem poslouchala nejčastěji. Opět se tam některé opakují a objevily se už v předchozích dílech ,ale myslím, že tam jsou i nějaké novinky, tak třeba načerpáte novou inspiraci.