June 2016

Week with Ella (20.06. - 27.06. 2016)

27. june 2016 at 17:19 | Ella |  Week with Ella

Ahoj, vítejte u nového Týdnu s Ellou. Chtěla jsem ho vydat už včera, ale zapomněla jsem upravit fotky a večer se mi do toho už nechtělo, tak ho tady nakonec máte až dneska, ale snad to všichni přežijete.

Dívka, již jsi tu zanechal (Jojo Moyes) - Book Review

26. june 2016 at 22:19 | Ella |  Book
Původní název:The Girl You Left Behind
Český název: Dívka, již jsi tu zanechal
Autor: Jojo Moyes
Počet stran: 432
Jazyk: Čeština
Formát: Vázaná kniha
Nakladatelství: Ikar
Překlad: Lucie Mikolajková
Rok vydání: 2015
Žánr: román
Oficiální anotace (CZ): Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý. Poté co městečko, kde Sophie žije, padne do rukou Němcům, ocitají se jeho obyvatelé na samé hranici absolutní bídy a pro kousek chleba musejí často dát všanc i holý život. A tehdy Sophiin portrét upoutá pozornost nového Kommandanta. Německý důstojník je obrazem doslova posedlý a Sophie je odhodlaná riskovat cokoliv - rodinu, svou pověst i život -, jen aby mohla znovu spatřit svého muže... O bezmála sto let později dostane Liv Halstonová od svého muže darem působivý portrét mladé ženy, který koupil za pár šupů na ulici. Posléze se ovšem ukáže, že obraz má nesmírnou cenu, a rozhoří se boj o to, kdo je jeho skutečným vlastníkem. A Livino přesvědčení o správnosti věcí podstoupí náročnou zkoušku. Stejně jako Sophie je však pevně odhodlaná bojovat za to, co má na světě nejraději...

Unboxing #2 - Megaknihy

25. june 2016 at 20:29 | Ella |  Book

Ahoj, vítejte u nového článku. Dneska tu pro vás mám druhý knižní unboxing. Poslední dobou jsem objednávala hodně knih, proto tolik balíků. Další je na cestě, tak musím rychle zveřejnit tenhle, který mi přišel na začátku měsíce, tudíž jste ho ještě nemohli vidět, maximálně na Instagramu, kde jsem ty knížky myslím ukazovala. Jsou to knížky, které jsem už delší dobu chtěla, proto jsem ráda, že konečně zdobí mou knihovničku.

Avon Ošetřující přípravek k odlíčení očních partií

24. june 2016 at 15:19 | Ella |  Beauty

Ahoj, vítejte u dalšího článku. Už strašně dlouho chci napsat recenzi na odličovač od Avonu, ale stále se mi to nějak nedařilo, až teď jsem se k tomu konečně dostala. Odličovač mám doma už dlouho, v současné době už mám druhé balení a opravdu mi vyhovuje, proto bych se s vámi chtěla podělit o mé zkušenosti.

To nejlepší z nás (Nicholas Sparks) - Book Review

22. june 2016 at 22:19 | Ella |  Book
Původní název: The Best of Me
Český název: To nejlepší z nás
Autor: Nicholas Sparks
Počet stran: 303
Jazyk: Čeština
Formát: Vázaná kniha
Nakladatelství: IKAR
Překlad: Dana Stuchlá
Rok vydání: 2013
Žánr: román, Pro ženy
Oficiální anotace (CZ): Dawson Cole se už v dětství rozhodl, že nepůjde ve stopách svých předků - zločinců a kriminálníků, a v sedmnácti letech proto utekl z domova. Útočiště našel u ovdovělého podivína a automechanika Tucka Hostetlera. Rodina Amandy Collierové naopak patří v městečku Oriental k městské honoraci a na svou dceru klade jen ty nejvyšší nároky. Ona má však své představy o životě a nic nedbá toho, že chlapec, do kterého se zamiluje, je z opovrhované rodiny. Nepřízeň i nešťastná nehoda však mladé lásce nepřejí…

Když Tuck Hostetler umírá, jeho posledním přáním je, aby se Amanda a Dawson sešli na pohřbu - po pětadvaceti letech. Společné vzpomínky na chvíli sice vzbuzují zdání, že snad existuje nekonečná láska. Jenomže život je o poznání komplikovanější a někdy je nutné vzdát se toho nejcennějšího, co máme.

A Court of Mist and Fury (Sarah J. Maas) - Book Review

21. june 2016 at 21:29 | Ella |  Book
Původní název: A Court of Mist and Fury
Český název: -
Autor: Sarah J. Maas
Počet stran: 640
Jazyk: Angličtina
Formát: E-book
Nakladatelství: Bloomsbury USA Childrens
Překlad: -
Rok vydání: 2016
Žánr: fantasy, pohádka, re-telling
Oficiální anotace (EN): Feyre survived Amarantha's clutches to return to the Spring Court-but at a steep cost. Though she now has the powers of the High Fae, her heart remains human, and it can't forget the terrible deeds she performed to save Tamlin's people.
Nor has Feyre forgotten her bargain with Rhysand, High Lord of the feared Night Court. As Feyre navigates its dark web of politics, passion, and dazzling power, a greater evil looms-and she might be key to stopping it. But only if she can harness her harrowing gifts, heal her fractured soul, and decide how she wishes to shape her future-and the future of a world cleaved in two.

Recenze obsahuje spoilery k prvnímu dílu, A Court of Thornes and Roses!

Micelární čisticí pleťová voda pro všechny typy pleti

20. june 2016 at 22:28 | Ella |  Beauty

Ahoj, vítejte u nového článku. Asi jste si už všimly, že poslední dobou jsou velice populární micelární vody a přišla s nimi na trh už snad každá značka. Mě micelární vody vždycky míjely a nějak jsem neměla potřebu si ji pořizovat, ale pak se objevila jako novinka v Avonu, navíc za akční cenu, tak jsem si řekla, že ji vyzkouším. V současné době už ji mám skoro vypotřebovanou, takže jsem si na ni stačila udělat názor.

Week with Ella (13.6 - 19.6. 2016)

20. june 2016 at 9:49 | Ella |  Week with Ella

Ahoj, vítejte u nového Týdne s Ellou. Minule se objevil komentář, že bych mohla do článku dávat i nějaké fotky, čemuž jsem se snažila vyhovět. Jsou to sice většinou takové blbosti, ale aspoň nějaké maličkosti jsem vám vyfotila. I když někam jdu, tak sebou foťák netahám, protože mi přijde jít do obchodu nakoupit a fotit si obchod nebo tak něco. Někdo s tím možná problém nemá, ale mně prostě vadí, když na mě lidé divně zírají. No, snad si i přesto tento článek i s fotkami užijete.

My Summer TBR

19. june 2016 at 18:39 | Ella |  Book


Ahoj, vítejte u nového článku. Před pár dny jsem psala o knížkách, které byste si přes léto měli přečíst vy no, a dneska vám ukážu, co bych ráda přečetla já. Na rozdíl od mých doporučení je tohle převážně fantasy, hlavně proto, že spoustu těch sérii chci číst už strašně dlouho a myslím, že v létě bych se k tomu mohla konečně dostat. Já jsem, co se týče plánování TBR dost hrozná a většinou to dopadne úplně jinak a už teď vím o pár knihách, které jsem sem nedala, ale asi si je stejně přečtu, ale zase tenhle článek nemůže mít 50 stránek, že? Knížek je, pokud se nepletu 21, což není zas tak moc, takže mám i nějaké místo na knihy mimo TBR. Ale jelikož tam jsou nějaké série, tak uvidíme, jak to celé dopadne, pokud budu číst všechny knihy. No, dost bylo mluvení, vrhneme se na ty knihy.

Láska na zavolanou (Sophie Kinsella) - Book Review

18. june 2016 at 20:59 | Ella |  Book
Původní název: I've Got Your Number
Český název: Láska na zavolanou
Autor: Sophie Kinsella
Počet stran: 344
Jazyk: Čeština
Formát: Vázaná kniha
Nakladatelství: BB/art
Překlad: Daria Dvořáková
Rok vydání: 2012
Žánr: román, pro ženy
Oficiální anotace (CZ): Poppy Wyattová má před svatbou s Magnusem Tavishem, vysněným partnerem, ale onoho odpoledne ji štěstí začíná opouštět. Nejenže při setkání s kamarádkami v hotelu ztratí zásnubní prsten, ale vzápětí jí ukradnou i mobil. Zatímco nervózně přechází hotelovou halou a přemýšlí, co dál, spatří v odpadkovém koši jiný mobil, který tam očividně někdo odhodil. Teď má alespoň číslo, na něž jí může hotelový personál sdělit případný nález prstenu. Jenomže mobil má svého vlastníka, podnikatele Sama Roxtona, který ho chce zpátky a nečekaně zasáhne do osudu mladé Poppy.