May 2016

Upcoming Movie Releases (June 2016)

31. may 2016 at 18:19 | Ella |  Movie


Ahoj, vítejte u nového článku. Zítra nám začíná červen, což znamená, že je nejvyšší čas se podívat, na jaké filmy se v tomto měsíci těším. Tentokrát jich je docela dost, takže jsem zvědavá, jak to všechno stihnu, ale zkouškové je už naštěstí skoro za mnou, chybí mi jen jedna zkouška, takže snad budu mít více času. Tak pojďme na to.

Rudá královna (Victoria Aveyard) - Book Review

30. may 2016 at 17:39 | Ella |  Book
Původní název: Red Queen
Český název: Rudá královna
Autor: Victoria Aveyard
Počet stran: 360
Jazyk: Čeština
Formát: Vázaná kniha
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Alžběta Kalinová
Rok vydání: 2015
Žánr: young adult, fantasy,
Oficiální anotace (CZ): Chudobou sužovaní Rudí jsou prostí občané žijící pod krutovládou Stříbrných, špičkových válečníků s božskými schopnostmi. Sedmnáctiletá Mare Barrowová patří mezi Rudé a bere to jako fakt, na kterém se nikdy nic nemůže změnit. Podaří se jí získat práci ve Stříbrném paláci, uprostřed těch, které z duše nenávidí. A rychle odhalí, že navzdory barvě své krve dostala do vínku také jednu vražednou schopnost. Takovou, která může ohrozit a svrhnout vládu Stříbrných. Ale se sílou je nebezpečné si zahrávat. Kdo může v tomto světě rozděleném krví vyhrát?

Eleanor a Park (Rainbow Rowell) - Book Review

28. may 2016 at 21:49 | Ella |  Book
Původní název: Eleanor & Park
Český název: Eleanor a Park
Autor: Rainbow Rowell
Počet stran: 328
Jazyk: Čeština
Formát: Brožovaná
Nakladatelství: YOLI
Překlad: Jana Kunová
Rok vydání: 2014
Žánr: young adult, dívčí romány, contemporary,
Oficiální anotace (CZ): Romance ze školního prostředí, neobvyklá je v tom, že hlavní hrdinka není nejkrásnější holka na škole a její milý není nejúžasnější borec; ona je obyčejná, trochu při těle, on nenápadný kluk s částečně asijskými předky. Jejich zvolna se vyvíjející vztah překvapí je samotné a je líčený tak, že když se poprvé vezmou za ruku, připraví to o dech je i čtenáře. Celosvětový fenomén ve stylu Hvězdy nám nepřály.

Garnier Ultra Doux Shampoo Review (Lavender&Rose)

25. may 2016 at 17:29 | Ella |  Beauty

Ahoj, vítejte u nového článku. Nedávno (čtěte hodně, hodně dávno) jsem zmínila, že bych chtěla udělat více recenzí na pečující kosmetiku, takže jdeme na to. Dneska se podíváme na šampon a kondicionér značky Garnier z řady Ultra Doux, konkrétně tady mám ten s vůní levandule a růže. Tyto šampony jsou na trhu už docela dlouho, takže jste je určitě v drogeriích viděly, ale třeba jste je ještě nezkoušely, tak by vám právě recenze mohla pomoct.

Movies I've Seen in April 2016

21. may 2016 at 15:49 | Ella |  Movie

Ahoj, vítejte u nového článku. Pokud se nepletu, tak tohle je poslední dubnový článek, ve kterém se podíváme na filmy, které jsem v dubnu viděla. Dneska to bude kratičké, protože jsem viděla pouze 3 filmy, na víc jsem neměla čas. Květen na tom zatím není o moc líp, ale teď končí většina seriálů, tak snad se občas na nějaký ten film podívám.

April 2016 in Books

20. may 2016 at 14:59 | Ella

Ahoj, vítejte u nového článku. Knižní přehled za duben má teda pěkné zpoždění, ale bohužel jsem to dřív nestihla, ale o tom jsem psala v minulém článku, takže tady vás tím nebudu zatěžovat. V dubnu jsem přečetla 14 knih, 3 komiksy a poslechla si jednu audioknihu. Nejsem úplně velký fanoušek audioknih, ale tuhle jsem poslouchala u vymalovávání Outlander omalovánek a bylo to super. Teď mám bohužel problémy s rukou, takže jsem musela kreslení přerušit na dobu neurčitou a hrozně mě to štve, ale co nadělám.

Upcoming Movie Releases (May 2016)

16. may 2016 at 21:49 | Ella |  Movie


Hello, it's me. To jste nečekali, že? Omlouvám se, že jsem tady teď delší dobu nebyla a nebyl ani žádný článek, nemáte tušení, jak moc mi to chybělo. Bohužel ačkoliv nám ještě oficiálně nezačalo zkouškové, já už mám za sebou 5 zkoušek z 8, z toho 4 jsem měla minulý týden, dvě v jeden den. Celkem sranda, že? Výsledky ještě u všech nevím, ale zatím to vypadá, že jsem udělala 4 z 5, což je celkem slušná úspěšnost, rozhodně větší, než jsem čekala. Každopádně jsem se pořád musela něco učit, termíny byly dost na poslední chvilku, neměla jsem vůbec čas a byla jsem tak vynervovaná a vyčerpaná jako nikdy. Takže proto tady nebyl žádný článek, jednoduše jsem na to neměla ani sílu, ani náladu. No, a když nadešel pátek, poslední den semestru a já jsem se konečně chtěla vrátit, tak jsem onemocněla a víkend jsem strávila v posteli. Teď mě čekají další zkoušky, vypadalo to, že je na ně víc času, ale zase se nějak blíží. Každopádně se pokusím sem tam nějaký článek vydat, ale provoz tady asi bude ještě trochu omezený.

Abych už se dostala k dnešnímu článku, tak dneska se podíváme na filmy, na které se těším v květnu. No těším, některé z nich už i vyšly, některé jsem viděla, ale nevadí, pojďme na to.
10 Most Played Songs - April 2016

3. may 2016 at 21:49 | Ella |  Playlist

Ahoj, vítejte u nového článku. Původně jsem chtěla napsat knižní shrnutí, bohužel nemám tolik času, protože jak už jsem zmiňovala, neoficiálně už mi začíná zkouškové a knižní články vyžadují větší přípravu, takže tady dneska pro vás mám 10 nejposlouchanějších písniček v dubnu. Vesměs se ty písničky opakují, protože evidentně pořád poslouchám to samé, ale najdete tam i nějaké "novinky" (aneb novinky to jsou pro mě, pro vás asi ne). Ale už to nebudu víc obkecávat, protože po dnešním dni jsem naprosto vyřízená a skoro tady usínám.

Upcoming Book Releases (May 2016)

1. may 2016 at 18:29 | Ella |  Book

Ahoj, přeji krásnou neděli a vítám vás u nového článku. Dnes se podíváme, na jaké knižní novinky se těším v květnu. Knížek není moc, ale jsem na ně hrozně zvědavá, akorát teda nevím, jestli se k nim v květnu vůbec dostanu, protože mi za chvíli začíná zkouškové a těch zkoušek mě čeká docela dost (8, pokud by to někoho zajímalo), takže asi budu muset věnovat spoustu času učení. Proto se omlouvám, pokud v květnu vyjde méně článků, bohužel netuším, jak to budu stíhat. Ale teď už se mrkneme na ty knížky.