April 2016

New In: April 2016

30. april 2016 at 20:39 | Ella |  New In

Přeju krásnou slunečnou sobotu a vítám vás u nového článku. Sice ještě stále máme duben, ale tak nějak nepředpokládám, že by se mi povedlo ještě něco koupit (i když, nikdy neříkejte nikdy), tak jsem se rozhodla, že sepíšu nakoupené novinky za duben, abych s tím zase neměla zpoždění. Musím upozornit, že tento měsíc je to docela nabité a je tady i dost dražších kousků, ale spoustu věcí jsem docela nutně potřebovala, však uvidíte sami. Tak už pojďme na to, protože to asi opravdu bude velice dlouhé.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (Ransom Riggs) - Book Review

28. april 2016 at 17:39 | Ella |  Book
Původní název: Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
Český název: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
Autor: Ransom Riggs
Počet stran: 358
Jazyk: Čeština
Formát: Vázaná kniha
Nakladatelství: JOTA
Překlad: Bronislava Grygová
Rok vydání: 2012
Žánr: young adult, fantasy, horror
Oficiální anotace (CZ): Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií.

To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak - i když to zní jako něco nemožného - jsou možná stále naživu.

10 Weird Facts About Me

25. april 2016 at 17:59 | Ella |  About Ella

Ahoj, vítejte u nového článku. Dneska to bude něco trošku jiného, než na co jste zvyklí a nejsem si úplně jistá, jestli bych tenhle článek měla vydat, ale tak aspoň bude sranda. Dneska se totiž dozvíte 10 divných faktů o mojí osobě. Jak říkám, sranda. Doufám, že po přečtení tohoto článku neusoudíte, že jsem naprosto šílená (ale to už asi dávno víte, že?) a nepřestanete tady chodit. No, hádám, že to brzy zjistíme. Těch faktů bych tady mohla uvést asi milion, ale pro začátek jsem vybrala pár základních, a pokud se vám to bude líbit (a příliš vás to nevyděsí), možná časem udělám pokračování, kde zjistíte, že jsem ještě divnější, než jste předpokládali. Tak co, jste připravení?

Dove Deeply Nourishing Shower Gel Review

24. april 2016 at 17:19 | Ella |  Beauty

Ahoj, přeju vám krásnou neděli. Dnes se asi historicky poprvé podíváme na recenzi sprchového gelu. Celkově mám většinou recenze na dekorativní kosmetiku, takže jsem si řekla, že by to chtělo i nějaké recenze na pečující kosmetiku, takže právě ty vás teď čekají. Sprcháčů už jsem vyzkoušela spoustu, různých značek a vůní a ráda zkouším nové. Tenhle od Dove jsem měla doma už hrozně dlouho a nedávno jsem ho dopoužívala, takže se půjdeme podívat, jak mi vyhovoval.

Avon Rozjasňující tónovací krém SPF 20 Review

22. april 2016 at 21:39 | Ella |  Beauty

Ahoj, vítejte u nového článku. Dnes se opět podíváme na zoubek produktu značky Avon. Tentokrát půjde o Rozjasňující tónovací krém řady Nutra Effects. Tuto řadu mám celkem ráda, všechny krémy, které jsem zkoušela mi relativně vyhovují, přestože na jiné krémy od Avonu jsem měla alergickou reakci.

My Top 10 Movies

20. april 2016 at 17:00 | Ella |  Movie

Ahoj, vítejte u nového článku. Nedávno jste si mohli na blogu přečíst 2 žebříčky mých nejoblíbenějších knih - fikce a klasiky. Dneska v tom budeme pokračovat, protože se podíváme na desítku mých nejoblíbenějších filmů. Rozhodování bylo náročné, vybírala jsem z filmů, které jsem na IMDB ohodnotila 10 hvězdičkama, což sice trošku snížilo množství, ale i tak tam byla spousta možností. Tak se pojďme podívat, co jsem nakonec vybrala.

Maybelline Lash Sensational Mascara Review

18. april 2016 at 18:29 | Ella |  Beauty

Ahoj, vítejte u nového článku. Dneska se podíváme na docela legendární a velice populární řasenku Lash Sensational od Maybelline. Řasenku mám doma už od podzimu, ale trvalo mi docela dlouho, než jsem si na ni utvořila názor. Takže tady recenze jako jedna z mála není opožděná, ale vlastně docela na čas. Za to bych si zasloužila pochvalu, ne? Ačkoliv ji všichni opěvují, my dvě až takové nejlepší kamarádky nejsme, jak poznáte v dnešní recenzi. Spíš průměrné kamarádky.

P.S. I Still Love You (Jenny Han) - Book Review

17. april 2016 at 20:39 | Ella |  Book
Původní název: P.S. I Still Love You
Český název: P.S. Stále Tě miluju (Vyjde 30. 05. 2016)
Autor: Jenny Han
Počet stran: 337
Jazyk: Angličtina
Formát: E-Book
Nakladatelství: Simon & Schuster Books for Young Readers
Překlad: -
Rok vydání: 2015
Žánr: Dívčí román, young adult, contemporary
Oficiální anotace (CZ): Lara Jean nečekala, že se doopravdy zamiluje do Petera. Vždyť jen předstírali, že spolu chodí. Ale v jednu chvíli oba předstírat přestali a najednou je Lara Jean zmatenější než kdy dřív a neví co dělat. A pak se do jejího života vrátí jeden kluk, co se jí dříve líbil, a spolu s ním i pocity, které k němu cítila. Je možné, aby byla holka zamilovaná do dvou kluků najednou? Půvabné pokračování knihy Všem klukům, které jsem milovala ukazuje, že láska není nikdy jednoduchá, ale že možná to ji činí tak úžasnou.

Upozornění: Rezence obsahuje spoilery týkající se prvního dílu série, Všem klukům, které jsem milovala!

Avon Calming Effects Make-Up Review

16. april 2016 at 18:39 | Ella |  Beauty

Ahoj, vítejte u nového článku. Dnes se opět podíváme na recenzi na make-up. Tento je značky Avon a doma už ho mám pár měsíců, ačkoliv ho až tolik nepoužívám, spíš sahám po Dermacolu, ale i tak jsem ho měla párkrát na sobě, hlavně v době, kdy jsem ještě neměla Dermacol. Mělo by se jednat o zklidňující make-up s reflexní složkou a právě teď se podíváme, co si o tom myslím já.

Všem klukům, které jsem milovala (Jenny Han) - Book Review

13. april 2016 at 17:29 | Ella |  Book
Původní název: To All the Boys I've Loved Before
Český název: Všem klukům, které jsem milovala
Autor: Jenny Han
Počet stran: 320
Jazyk: Čeština, Angličtina
Formát: Vázaná kniha, E-Book
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Romana Bičíková
Rok vydání: 2015
Žánr: Dívččí román, young adult, contemporary
Oficiální anotace (CZ): Co by se stalo, kdyby všem klukům, kteří se ti líbili, někdo najednou sdělil, že ses do nich zamilovala…?

Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara Jean nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala - na rozloučenou. Lara žádnému klukovi nedala najevo, že se do něj zamilovala. Místo toho mu napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal. A najednou musí čelit všem svým pocitům, které před světem - a hlavně přímo před adresáty - pečlivě ukrývala! A jak se postupně vyrovnává s minulostí, zjišťuje, že něco dobrého to rozeslání dopisů přece jen přineslo.