March 2016

30 Days Book Challenge - Day 30: Your favorite book of all time

31. march 2016 at 21:19 | Ella |  Book

Day 30: Your favorite book of all time (Nejoblíbenější kniha všech dob) - Hvězdy nám nepřály

A je to tady, poslední den této knižní výzvy. Doufám, že se vám tyto články líbily, nebo že si je aspoň někdo přečetl. Možná časem opět udělám něco podobného, ale teď se blog vrátí do starých kolejí. Dneska to bude docela krátké, protože jsem si měla vybrat úplně nejoblíbenější knihu a zvolila jsem jednu, která už tady byla zmíněna a to Hvězdy nám nepřály. Nechci se opakovat, takže všechno potřebné se snad dočtete tady. Znovu opakuji, že by se tady objevit miliony knih, ale tuto jsem četla už docela dávno a stále ji miluju a čtu ji pořád dokola, tudíž si toto místo rozhodně zaslouží.

Upcoming Book Releases (April 2016)

31. march 2016 at 19:29 | Ella |  Book

Ahoj, vítejte u nového článku. Dlouho jsem přemýšlela, jaký nový druh článku bych mohla napsat a pak mě napadlo, že bych vám v rychlosti přiblížila knihy, které budou příští měsíc vydané. Nejedná se o všechny knihy, to bychom tady byli do Vánoc, pouze o knihy které mě nějak zaujaly a já si je chci přečíst, pokračování mých rozečtených sérií a podobně. A druhou věcí je, že se nejedná o knihy vydávané u nás v česku, ale v USA. Proč? Protože já si nové knihy v češtině skoro nikdy nekupuju, takže mi je většinou v celku jedno, co vyjde u nás. Buďto už mám ty knihy přečtené, nebo si počkám, až se objeví u nás v knihovně. Doufám, že vás tenhle článek bude bavit a třeba vás naláká na nové knihy. Pokud nečtete v originále tak vám asi příliš užitečný nebude, ale aspoň víte, po kteréch knihách se poohlédnout, až budou vydané u nás. Pokud byste chtěli, abych sem zařadila i knihy v češtině, tak mi dejte vědět v komentářích a třeba je od příštího měsíce přidám taky :). A teď už se pojďme podívat, jaké knihy jsem vybrala.

30 Days Book Challenge - Day 29: A book everyone hated but you liked

30. march 2016 at 21:29 | Ella |  Book

Day 29: A book everyone hated but you liked (Kniha, kterou všichni nenávidí ale tobě se líbí) - Pád

Pomalu se blížíme ke konci knižní výzvy, protože dnes je předposlední den. Máme se podívat na knihu, kterou spousta lidí nemá rádo, ale mě se líbila. Vybrala jsem si Pád od Lauren Kate, protože jsem četla spoustu negaativních recenzí a i spousta mých přátel, kteří ji četli se o ní nevyjádřila zrovna moc pozitivně. Naopak mě se tahle kniha velmi líbila. Na druhou stranu, už je to pár let co jsem ji četla, takže je možné, že by se můj názor změnil, ale budu vycházet z toho, co si z ní pamatuju, což je kupodivu docela dost. Sice z těch dalších knih už si toho tolik nepamatuju, ale bavíme se pouze o prvním díle a tady jsou moje vzpomínky celkem dost rozsáhlé.
Jo, padlí andělé už jsou trochu klišé, ale v té době to ještě bylo velice populární. Sice se mi závěr té série moc nelíbil, pokud si dobře vzpomínám, ale jinak jsem byla relativně spokojená. Asi bych si měla celou sérii přečíst znovu, abych posoudila, jestli se můj názor změnil, ale vzhledem k tomu kolik knížek čeká na přečtení se k tomu asi v nejbližší době nedostanu, což je škoda.

Jaká nepopulární kniha se líbila vám?

30 Days Book Challenge - Day 28: Favorite title

29. march 2016 at 21:59 | Ella |  Book

Day 28: Favorite title (Oblíbený název) - For Darkness Shows the Stars

Tady jsem měla jasno hned, protože tuto knihu jsem si do TBR dala čistě jenom kvůli tomu nádhernému názvu. For Darkness Shows the Stars by se dalo přeložit jako 'Za tmy se ukáží hvězdy' nebo 'V temnotě se ukáží hvězdy', ale už to není tak poetické, jaká ten původní anglický název.

Pokud se nepletu, tak tahle kniha je sci-fi, což není žánr, který bych příliš vyhledávala, ale určitě si ji jednoho dne přečtu. Navíc i ta obálka je nádherná. Jsem opravdu zvědavá, doufám, že celá kniha bude tak dobrá jako ten název. Taky si někdy chcete přečíst knihy jenom kvůli obálce nebo názvu, aniž byste o nich cokoliv věděli? Prosím, řekněte, že nejsem sama.

A jaký je váš oblíbený název knihy? Napište mi ho do komentářů.

Cizinka (Diana Gabaldon) - Book Review

29. march 2016 at 16:59 | Ella |  Book
Původní název: Outlander
Český název: Cizinka
Autor: Diana Gabaldon
Počet stran: 664
Jazyk: Čeština
Formát: Vázaná kniha
Nakladatelství: Omega
Překlad: Marie Fulková
Rok vydání: 2015
Oficiální anotace (CZ): Zde je příběh, kterým to všechno začalo. Seznámíme se v něm se dvěma pozoruhodnými postavami, Claire Randallovou a Jamie Fraserem. Román je plný vášně a historických zajímavostí a snoubí se v něm dech beroucí dobrodružství s milostným příběhem, vedoucím napříč epochami.
Píše se rok 1945 a Claire Randallová, bývalá armádní zdravotní sestra, se právě vrátila z války, aby se znovu setkala se svým manželem a vydala se na druhé líbánky. Při prohlídce jedné ze starověkých kamenných ruin, které jsou rozesety po celých britských ostrovech, se však dotkne jednoho z menhirů. Náhle je z ní Sassenach - cizinka - ve Skotsku zmítaném válkou a nájezdy klanů v pohraničí, to vše léta Páně… 1743.
Claire je katapultována zpět v čase silami, kterým nerozumí. Ocitá se uprostřed intrik zemanů a špehů. Někteří z nich možná usilují o její život a jiní o její srdce. Právě zde se totiž setká s Jamesem Fraserem, galantním skotským bojovníkem, který ji zahrne láskou tak bezbřehou, že se Claire bude muset rozhodnout mezi věrností a touhou ; mezi dvěma naprosto odlišnými muži ; mezi dvěma životy, které nelze vzájemně skloubit.

30 Days Book Challenge - Day 27: The most surprising plot twist or ending

28. march 2016 at 22:19 | Ella |  Book

Day 27: The most surprising plot twist or ending (Kniha s překvapivým zvratem nebo koncem) - Sedmilhářky

Velice často se mi stává, že už někdy v polovině knihy odhalím, jak se kniha bude odvíjet dál popřípadě jak skončí. Někdy mi to nevadí a já doufám, že mám pravdu, ale jindy si na tu předvídatelnost dost stěžuju, záleží samozřejmě na typu knihy. Ovšem existují i takové, kde až do poslední vteřiny nemám nejmenší tušení, co se stane. Jednou z těch knih je právě Sedmilhářky od Liane Moriarty. Celá kniha je směsice minulosti a přítomnosti, příběh je prolínán s policejním výslechem všech svědků, jelikož se tam řeší vražda. A právě toto je ten velký zvrat. Ačkoliv jsem měla mnoho teorií, ani za nic jsem nemohla přijít na to, kdo by mohl zemřít a kdo by mohl být vrahem. Díky výslechům sice dokážete pár lidí vyloučit, ale i tak nejde určit, co se vlastně stane a to se mi hodně líbilo. Liane poskytne vodítka a pár podezřelých, abych vás naváděla různými směry a nakonec jste tak zmatení, že nevíte nic. Ale zmatení v dobrém slova smyslu. Ve chvíli kdy ta scéna konečně nastala mi to sice docvaklo, ale stejně jsem kulila oči. Opravdu povedený zvrat, který jsem ani za nic nečekala a autorce za to tleskám.

Kromě Sedmilhářek jsem včera dočetla Rudou královnu od Victorie Aveyard a i tam jsem šokem málem spadla ze židle, protože stejně jako v Sedmilhářkách jsem ten zvrat nečekala a Victoria si tak pohrála s mojí myslí, že jsem jí věřila každičké slovo. Pořád se z toho nemůžu vzpamatovat, proto to tady zmiňuju.

Jaká kniha dokázala šokovat vás?

30 Days Book Challenge - Day 26: A book that changed your opinion about something

28. march 2016 at 10:29 | Ella |  Book

Day 26: A book that changed your opinion about something (Kniha, která na něco změnila tvůj názor) - Nejsem jako vy

Hned na začátek se jusím omluvit. Vím, že jsem tenhle článek měla zveřejnit včera, bohužel jsem večer dostala migrénu, takže to poslední, na co jsem myslela, byl článek na blog. Takže ho dostanete s menším spožděním.

U této otázky jsem dlouho přemýšlela, protože jsem si nemohla vybavit žádnou knihu, která by v něčem změnila můj názor. Nakonec mě napadla Nejsem jako vy od Jodi Picoult. Už jsem u ní párkrát mluvila, ale pokud jste ty články nečetli a nic o ní nevíte, tak hlavní postavou v ní je autistický chlapec Jacob, který se stane podezřelým z vraždy své učitelky. A musím říct, že je to opravdu zajímavé čtení, které vám více představí svět autistů. Před tím jsem samozřejmě o autistech něco věděla, ale tohle orpavdu prohloubí vaše znalosti a pocity a sami uvidíte, v čem jso uautisté jiní nebo stejní jako my. Určitě vá mtuto knihu doporučuju.

Alverde Lipstick Review - 28 Deep Violet

27. march 2016 at 16:19 | Ella |  Beauty

Ahoj, vítejte u nového článku. Dneska se podíváme na rtěnku značky Alverde. Tuto rtěnku jsem si kupovala na podzim, protože jsem chtěla nějakou výraznou fialovou barvičku. Dlouhou dobu jsem neuměla žádou najít, nakonec jsem v DM narazila na tutu ostružinovou rtěnku Alverde. Alverde je značka drogerie DM. Jedná se o přírodní kosmetiku, která neobsahuje syntetické vonné, barvicí ani konzervační látky, což mě velice zaujalo. Tehdy to byl můj první produkt značky Alverde. Později jsem si koupila krémové oční linky, na které jsem už recenzi psala.

30 Days Book Challenge - Day 25: A character who you can relate to the most

26. march 2016 at 21:59 | Ella |  Book

Day 25: A character who you can relate to the most (Postava, se kterou se nejvíce ztotožňuješ)- Cath (Fangirl)

Dlouho jsem přemýšlela, jakou postavu vybrat a nakonec mě napadla Cath z Fangirl. Cath zrovna nastoupila na vysokou, stejně jako já. Je obrovskou fanynkou příběhů Simona Snowa a píše velice populární fanfikci. Není příliš společenská, lidem se docela vyhýbá, příliš jim nevěří a hlavně má pocit, že ji nikdo nechápe, právě kvůli její lásce ke knihám. Já sice fanfikci nepíšu a ani nečtu, ale jinak bych řekla, že je mi Cath velice podobná. Taky mám pocit, že mě spousta lidí nechápe, nechápou, jak můžu tolik číst a prožívat knižní příběhy jako by byly skutečně. Většina mých přátel nechápe, jak můžu brečet, když nějaká postava zemře, protože tvrdí, že to je "jen" kniha. Máte vůbec tušení, jak moc ráda bych za tuhle větu vraždila? Navíc já jsem docela introvetrní typ a díky ne zrovna příjemným zážitkům s přátely lidem málo věřím a většinou to trvá dlouho, než si někoho pustím blíž k sobě. A dost podobně to má i Cath. Když jsem Fangril četla, měla jsem pocit, že ji hodně rozumím. Nejsme úplně stejné, ale dost podobné.

30 Days Book Challenge - Day 24: A book that you wish more people would’ve read

25. march 2016 at 22:09 | Ella |  Book

Day 24: A book that you wish more people would've read (Kniha, kterou hceš, aby četlo více lidí) - 13 Reasons Why

13 Reasons Why nebo v češtině 'Proč? 13x proto' je kniha Jaye Ashera, která se zabývá sebevraždou mladé dívky Hannah Bakerové a jejími důvody, proč to udělala. Hannah před svou msrtí nahraje 13 audiokazet, které pošle 13 lidem a každá kazeta je o jednom člověku, který měl něco společného s její sebevraždou. 13 kazet, 13 lidí, 13 důvodu, proč to udělala. Naprosto skvělá kniha, úžasně sepsaná a hlavně hodně pravdivá. Ukáže vám, že někdy člověku ublížíte a ani si to nemusíte uvědomit a že stačí dle vašeho názory maličkosti, abyste někoho ranili. Bohužel mám pocit, že tuto knihu moc lidí nezná, hlavně pak u nás. Asi za to může česká obálka, protože ta vypadá jak z románu pro 12leté holky, ale jak sami vidíte, opak je pravdou. Původní obálka je podle mě mnohonásobně lepší a dost dobře vystihuje část pointy knihy.

Já sama jsem tuto knihu četla už několikrát, protože je podle mě prostě skvělá, ale bohužel neznám nikoho dalšího ve svém okolí, kdo by ji četl, nebo aspoň znal, což je velká škoda, protože si zaslouží mnohem více pozornosti, než se ji dostává. Loni sice Netflix oznámil, že podle knihy natočí seriál, ale jestli si opravdu Hannah bakerovou zahraje Selena Gomez, jak to mělo být v případě filmu, tak to moc dobře nedopadne. Takže doufám, že zůstane jenom u pozice producentky. Každopádně všem doporučuju, aby si tuto knihu přečetli, orpavdu to stojí za to.