February 2016

Top 10 Books - Fiction

28. february 2016 at 20:49 | Ella |  Book

Ahoj, vítejte u nového článku. Dnes tady pro vás mám druhou část žebříčku mych nejoblíbenějších knih. V minulém díle jsem mluvila o klasikách, dnes se tedy podíváme na beletrii. Tady bylo mnohem těžší vybrat pouze 10 knih, protože jsem jich samozřejmě četla mnohem více, než těch klasik, ale nakonec se mi ten výběr podařilo zúžit na 10, ačkoliv si pořád říkám, že existuje více knih, které by si zasloužily tam být. Pořadí knih je docela náhodné, já se prostě nedokážu rozhodnout, které kniha by měla být na kterém místě, všechny by si zasloužily místo první, navíc každá kniha je jiná, proto se to ani nedá porovnávat. Ale už dost řečí a pojďme se konečně podívat na ten seznam.

My Top 10 Classic Books

26. february 2016 at 20:39 | Ella |  Book

Ahoj, vítejte u dnešního knižního článku. Už hrozně dlouho jsem chtěla sestavit žebříček mých nejoblíbenějších knih, ale pořád jsem se k tomu neuměla dostat, protože to je neuvěřitelně náročné. Vybrat jenom 10 knih je prakticky nemožné, takže jsem tento žebříček rozdělila na dvě části - klasiku a beletrii. A dneska si ukážeme tu klasiku. Snažila jsem se je seřadit, nicméně jsem to pořád měnila a jsem si jistá, že dneska bych to seřadila jinak, takže to berte trošku s rezervou. Článek jsem chtěla vydat už před pár dny, ale pořád jsem se k tomu neuměla dostat. Teď má navíc šikulka Ella ruku v obvazu, protože si ji ve spánku narazila, takže používání myši je velmi náročné, ale zatím to kupodivu jakž takž zvládám.

Maybelline Color Tattoo (35 - On and on Bronze) Review

22. february 2016 at 19:59 | Ella |  Beauty

Ahoj, v dnešním článku se opět dočkáte kosmetické recenze. Určitě všechny znáte slavné Color Tattoo od Maybelline. Já jsem to své měla v sadě Valencia, kterou jsem si koupila na podzim a byla jsem z toho docela nadšená, protože jsem tento krémový stín chtěla už dlouho vyzkoušet. Testovala jsem je docela dlouho, proto se dneska podíváme na moje dojmy.

Queen of Shadows (Sarah J. Maas) - Book review

21. february 2016 at 16:09 | Ella |  Book
Původní název: Queen of Shadows
Český název: -
Autor: Sarah J. Maas
Počet stran: 576
Jazyk: Angličtina
Formát: ebook
Nakladatelství: Bloomsbury USA
Překlad: -
Oficiální anotace (EN): Everyone Celaena Sardothien loves has been taken from her. But she's at last returned to the empire-for vengeance, to rescue her once-glorious kingdom, and to confront the shadows of her past . . .

She will fight for her cousin, a warrior prepared to die just to see her again. She will fight for her friend, a young man trapped in an unspeakable prison. And she will fight for her people, enslaved to a brutal king and awaiting their lost queen's triumphant return.

Celaena's epic journey has captured the hearts and imaginations of millions across the globe. This fourth volume will hold readers rapt as Celaena's story builds to a passionate, agonizing crescendo that might just shatter her world.

Heir of Fire (Sarah J. Maas) - Book Review

20. february 2016 at 13:29 | Ella |  Book
Původní název: Heir of Fire
Český název: Dědička ohně (ještě nevyšlo)
Autor: Sarah J. Maas
Počet stran: 562
Jazyk: Angličina
Formát: ebook
Nakladatelství: Bloomsbury USA Childrens
Překlad: -
Oficiální anotace (EN): Celaena Sardothien has survived deadly contests and shattering heartbreak-but at an unspeakable cost. Now she must travel to a new land to confront her darkest truth...a truth about her heritage that could change her life-and her future-forever.

Meanwhile, brutal and monstrous forces are gathering on the horizon, intent on enslaving her world. To defeat them, Celaena must find the strength to not only fight her inner demons but to battle the evil that is about to be unleashed.

The king's assassin takes on an even greater destiny and burns brighter than ever before in this follow-up to the New York Times bestselling Crown of Midnight.

Alverde Cream Eyeliner Review

17. february 2016 at 16:09 | Ella |  Beauty

Ahoj, vítejte u nového článku. Teď tady bylo několik knižních recenzí (a další ještě budou), tak se zase dneska podíváme na nějakou kosmetiku. Už před delší dobou jsem si v DM koupila krémové linky značky Alverde. Jak jsem slepá, tak jsem byla přesvědčená, že jsou to gelové linky a za 20 Kč jsem je prostě musela mít. Až doma jsem zjistila, že to nejsou linky gelové, ale krémové. Jaký je v nich rozdíl se dozvíte právě teď.

Crown of Midnight (Sarah J. Maas) - Book Review

14. february 2016 at 20:09 | Ella |  Book
Původní název: Crown of Midnight
Český název: Půniční koruna
Autor: Sarah J. Maas
Počet stran: 363
Jazyk: Angličtina
Formát: ebook
Nakladatelství: Bloomsbury Publishing
Překlad: -
Oficiální anotace (CZ): Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře vím, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její živit rozmetá na kousky.

Skleněný trůn (Sarah J. Maas) -Book Review

13. february 2016 at 17:49 | Ella |  Book
Původní název: Throne of Glass
Český název: Skleněný trůn
Autor: Sarah J. Maas
Počet stran: 392
Jazyk: Čeština
Formát: ebook
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Ivana Svobodová
Oficiální anotace (CZ):
V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu - stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit.

Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností - Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.

Essence !ARRIBA! Eyeshadow Review

12. february 2016 at 17:30 | Ella |  Beauty

Slíbila jsem vám teď více článků, tak jdeme na to. Dneska jsem si pro vás připravila recenzi na oční stín od Essence z limitky !ARRIBA!. Jo, byla to limitka, takže ten stín už neseženete, ale tak kdybyste na něj náhodou někde narazila ve výprodeji, tak budete mít k dispozici recenzi. Tak pojďme na to.

10 Most Played Songs - January 2015

10. february 2016 at 20:49 | Ella |  Playlist

Hrozně se omlouvám, že je tenhle článek až tak pozdě, nicméně mi teprve dnes oficiálně skončilo zkouškové období, tento týden jsem měla dvě zkoušky, takže jsem se opravdu potřebovala učit a na články jsem neměla čas. Hned v pondělí mi začíná nový semestr a můj rozvrh není úplně nejlepší, ale o tom vám asi ještě něco napíšu, teď už se vrhneme na dnešní článek, kde vám konečně ukážu, které písničky jsem nejvíce poslouchala v lednu. Rozhodla jsem se, že vám k těm písničkám nebudu nic psát, protože ono to stejně nemá moc smysl vysvětlovat, proč kterou písničku poslouchám, takže se vypíšu tady a dále si můžete jen užívat hudbu bez mých blbých keců :D.
Teď bych chtěla napsat docela dost článků, ať to pak můžu jenom vydávat, až mi zase začne škola, tak uvidíme, jak to klapne. Ale dneska už končím a jdeme na písně.