January 2016

My graduation experience

31. january 2016 at 17:59 | Ella |  I Write

Ahoj, vítejte u dalšího článku na blogu. Dneska se budeme věnovat tématu z mého osobního života, kterým je maturita. Říkala jsem si, že když se termíny maturity opět blíží, nebylo by na škodu o tom něco napsat, jelikož jak možná víte, já už ji mám úspěšně za sebou. Tento článek tedy bude hlavně pro ty čtenáře, kteří se k maturitě teprve chystají, ale věřím, že si ho přečtou i ti, kteří už ji mají za sebou a v komentářích mi pak můžete napsat vaše historky z maturity. Tak pojďme na to.

Essence All ABout Bronze Eyeshadow Palette Review

29. january 2016 at 17:49 | Ella |  Beauty

Ahoj, vítám vá s u nového článku. Dneska se na zoubek podíváme paletce All ABout Bronze od Essence. Už před nějakou dobou jste si mohli přečíst recenzi na její kolegyni All About Roses. Essence tyto paletky představila v srpnu, já jsem obě tuším kupovala v průběhu září. V současné době už mám všech 5 paletek (já vím, jsem šílená, nemusíte mi to říkat), takže časem budou recenze na všechny paletky, ale zatím ty další tři nemám tolik odzkoušené. Bronzovou paletku jsem kupovala hlavně na podzimní líčení, teď v zimě po ní moc nesahám, jelikož to je na mě hodně teplá a třpytivá, ale už se těším, až se k ní znovu vrátím, možná na jaře.

Cesta ze ztracena (Cecelia Ahern) - Book Review

28. january 2016 at 18:39 | Ella |  Book
Původní název: A Place Called Here
Český název: Cesta ze ztracena
Autor: Cecelia Ahern
Počet stran: 325
Jazyk: Čeština
Formát: Vázaná kniha
Nakladatelství: BB Art
Oficiální anotace (CZ): Sandy Shorttová přišla před dvaceti lety, ještě jako malé děvčátko, o spolužačku. Malá Jenny-May Buttlerová se zčistajasna ztratila a nikdy nikdo nenašel ani její tělo, ani sebemenší stopu, která by aspoň naznačovala, co se jí přihodilo. Tato událost obrátila Sandy Shorttové život vzhůru nohama. Od té doby se nedokáže smířit s jakoukoliv ztrátou, která ji v životě postihne, i když jde třeba jenom o ponožku, která se někam zatoulala při praní, nebo o klíčky od auta. Její snaha najít všechno, co kdy ztratila, u ní přerůstá v posedlost a přivádí ji ke službě u policie, kde se věnuje hledání pohřešovaných lidí. Ve chvíli, kdy se má setkat s Jackem Ruttlem, který se na ni obrátil o pomoc, protože se marně snaží přijít na stopu svému zmizelému bratrovi, se však záhadně ztrácí sama Sandy. Ocitá se daleko od domova, v tajuplném světě věcí a lidí, po nichž až dosud pátrala, a znovu propadá své staré posedlosti hledání. Tentokrát však zoufale hledá cestu domů.

Dárek (Cecelia Ahern) - Book Review

26. january 2016 at 20:29 | Ella |  Book
Původní název: The Gift
Český název: Dárek
Autor: Cecelia Ahern
Počet stran: 256
Jazyk: Čeština
Formát: Vázaná kniha
Nakladatelství: BB Art
Oficiální anotace (CZ): Co se ukrývá v každém z nás? Lou Staffern se snaží dělit čas mezi práci a rodinu, ale neustále ho pronásleduje pocit, že nic nestíhá. Jednoho zimního rána narazí na bezdomovce Gabea. Začne se o něj zajímat a sežene mu práci v podatelně. Zakrátko však začne svého rozhodnutí litovat. Gabeova tíživá příromnost Loua zneklidňuje. S blížícími se Vánocemi si však Lou začíná uvědomovat skutečný význam věcí, které až dosud nevnímal. A zjišťuje, že lidé se podobají zabaleným dárkům - teprve když je rozbalíte, zjistíte, co se ukrývá uvnitř. A někdy při tom poznáte i sami sebe.

Matrix Oil Wonders (Indian Amla) Review

25. january 2016 at 17:18 | Ella |  Beauty

Ahoj, vítejte u nového článku, kterým je opět kosmetická recenze, ale dneska se podíváme na produkt, jaký jsme tady ještě neměli a tím je olej na vlasy. Osobně moc stylingových přípravků nepoužívám, proto na ně ani nemůžu psát recenze, nicméně tento olej jsem si pořídila někdy v dubnu 2015 a od té doby ho používám prakticky pořád, takže si o něm dneska něco povíme.

My Most Favorite Apps

23. january 2016 at 15:19 | Ella |  I Write

Ahoj, vítejte u nového článku. Dneska jsem opět zabrousila do svého notýsku s nápady na články a rozhodla se jeden z nich uskutečnit. Konkrétně jsem si vybrala číslo 4 - Moje nejoblíbenější aplikace. Jenom pro informaci, zatím jsem s těmi nápady došlu k číslu 17, takže jich máme před sebou ještě dost. Do tohoto článku jsem vybrala 10 aplikací, které používám. No, vybrala není to správně slovo, já jich víc nepoužívám, jedině tyhle jsou u mě stálé. Čas od času vyzkouším něco nového, ale pokud mě to neohromí, tak to časem smažu a nahradím něčím novým. Můj mobil totiž nemá moc velkou paměť co se týče aplikací, takže se mi jich tam moc nevejde. Většinu z nich asi znáte, ale třeba tam najdete i něco nového. Pořadí je zcela náhodé, respektive je to řazené tak, jak jsem je našla v mobilu, takže to není podle oblíbenosti, Tak jdeme na to.

R.I.P. It or Ship It Book Tag

22. january 2016 at 14:39 | Ella |  Book

Ahoj. Po pár dnech se zase hlásím na blogu. Předevčírem jsem měla zkoušku, proto jsem tu zase nějakou dobu nebyla a uvidíme, jak to bude probíhat teď, protože ještě nevím výsledky, ale na chvíli potřebuju pauzu od učení, proto jsem konečně dopsala dlouho připravovaný článek, kterým je další knižní tag. Amy minule navrhovala Book Sacrifice Tag, který taky bude, jen nad tím musím trošku popřemýšlet. Dneska jsem si pro vás připravila R.I.P. It or Ship It Book Tag. Je to tag, se kterým jako první přišla na YouTube emmabooks, pokud se nepletu. Jde o to, že si náhodně vylosujete 2 knižní postavy a pak se máte rozhodnout, jestli si je dokážete představit spolu (Ship It), nebo ani za nic nejdou dohromady (R.I.P. It ). Já jsem postavy nerozdělovala na ženské a mužské, takže to bude větší sranda. Losovala jsem je z kelímku a snažila jsem se to vyfotit, bohužel to je focené pod umělým světlem, protože u nás je přes den pořád šero a navíc sjem to fotila mobilem, takže kvalita nic moc, ale snad mi to odpustíte. Pokud by to někoho zajímalo, jako pozadí jsem použila svůj diář. Což je důležitá informace, protože to pozadí tam jde prostě skvěle vidět. No nic, tak jdeme na to.

Příliš Mnoho Kateřin (John Green) - Book Review

17. january 2016 at 15:19 | Ella |  Book
Původní název: An Abundance of Katherines
Český název: Příliš mnoho Kateřin
Autor: John Green
Počet stran: 240
Jazyk: Čeština
Formát: Vázaná kniha
Oficiální anotace (CZ): Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle - a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...

Avon Calming effects Concealer Review

16. january 2016 at 16:39 | Ella |  Beauty

Ahoj. Dneska se zase podíváme na kosmetickou recenzi. Vím, že recenze na korektor tady byla před pár dny, ale už tohle chci mít z krku. Zatímco minule jsem se věnovala značce Rimmel, dneska se podíváme na korektor od Avonu, který doma mám už pár měsíců.

Song and Book Tag

15. january 2016 at 16:39 | Ella |  Tags

Well, hello. Mě jste tady nečekali, co? Vzhledem k tomu, že bych se měla učit na své poslední 2 zkoušky dělám pochopitelně všechno možné, co se netýká učení. Takže jsem se rozhodla vás obšťastnit dalším článkem. Už na konci roku jsem se stala závislou na BookTube. Pokud nevíte, co to je, tak jsou to YouTubeři, kteří mají své kanály výhradně o knihách. Asi si dokážete představit, že pro knihomola jako jsem já to je hotový ráj. A právě v těchto videích často kolují ruzné knižní tagy, které mě velmi zaujaly a říkala jsem si, že by nemuselo být špatné udělat některý i tady na blogu formou článku. Takže jsem zapátrala a našla pár zajímavých. Do dnešní článku jsem si vybrala Song and Book Tag, kde ke každé otázce patří nějaká hodící se populární písnička. Doufám, že vás to bude bavit a že mi odspustíte i porušení pravidel u tagů. Všechno to jsou knihy, které jsem ještě nečetla, vyplývá to tak i z otázek. Některé už jste tady mohli vidět zmíněné v článku o knihách, které chci v roce 2016 čít, ale snažila jsem se tam vybrat i nějaké jiné. Tak jdeme na to.