October 2015

10 Things to Know about Me

31. october 2015 at 14:09 | Ella |  I Write

Zdrávím všechny svoje čtenáře (pokud nějací takoví existují?) a vítám vás u nového článku. Ten bude opět takový vykecávací, absolutně nepřínosný, ale prostě chci, aby na blogu byl takový mix všeho, takže i lidé, kteří nejsou milovníci kosmetiky si mohli něco najít (ačkoliv tohle to asi nebude. Snaha však byla). Pokud umíte číst (což asi ano, protože jinak byste si nečetli tento článek. Bože můj, proč mi dneska tak hrabe?) tak jste pochopili, že tento článek bude soustředěn na mě, protože miluju, když jsem středem pozornosti (#notreally). Ale říkala jsem si, že tento blog už nějakou dobu existuje, proto je asi na čase, abyste se něco dozvěděli i o mě. Pro začátek jsem se pokusila zvolit nějaké základní informace, které by se vám mohly hodit. Pokud budete mít zájem, tak můžu udělat i pokračování, kde si povíme třeba nějaké zajímavosti (just kidding, na mé osobě není nic zajímavého. Realita je krutá). Ale tak dáme si takovou zajímavost na začátek - intro k článkům píšu vždycky před samotným článkem, takže to pak musím milionkrát přepisovat, protože ve chvíli, kdy to napíšu, samotný článek ještě neexistuje, čili informace, které tady uvedu jsou často nepravdivé. Ehm, menší otázka - pochopil někdo tu předchozí větu? Jestli jo, tak vám tleskám, já sama ji nechápu, ale jsem děsne líná to přepsat. Aneb jak už jsem zmínila, dneska jsem nějak mimo.

Nail Polish Review - Essence The Gel Nailpolish (#25 Prince Charming)

29. october 2015 at 17:39 | Ella |  Beauty

Dneska se opět podíváme na jeden lak z mojí docela velké sbírky. Plánuju pro vás i článek, kde vám představím všechny svoje laky, jenže je to trošku složitější. Už jsem je měla všechny nafocené, jenže mi pořád přibývají další, takže to budu muset fotit znovu. Ale už dost k nepodstatným informacím, pojďme se soustředit na dnešní článek. Gelové laky od Essence určitě znáte, ať už jste je sami zkoušeli, nebo jste o nich jen slyšeli. Já jich vlastním hned několik, bohužel většinu nemám nafocených. Což mi připomíná, že tyhle fotky jsou už šíleně staré, lak jsem zkoušela v červenci a od té doby jsem ho nalakovaný neměla, jelikož jich mám tolik, že to nějak nestíhám. Říkám si, že bych si nehty měla lakovat častěji než jednou týdně, protože v současné době mám snad 10 laků, které jsem ještě vůbec nezkoušela. Jejda. No nic, pojďme už se podívat na toho dnešního krasavce.

Before I Die #1

28. october 2015 at 17:59 | Ella |  Before I Die

Vítám vás u dalšího článku na blogu. Tentokrát se jedná o něco, co asi dobře znáte, ale mám pocit, že se to na blogu už tolik nevyskytuje. Jak jste určitě pochopili z názvu, jedná se o Before I Die, neboli o věci, který bych chtěla udělat předtím, než umřu. Asi je toto téma docela klišé, ale myslím si, že to je zajímavý způsob, jak se o mě dozvíte opět něco nového a samozřejmě vás neochudím ani o moje skvělé a zábavné komentáře k jednotlivým položkám. Nejsou tady samozřejmě všechny věci, jelikož tyto články chci zveřejňovat častěji a navíc by se to do tohoto článku ani nevlezlo, protože existuje opravdu mnoho věcí, které bych chtěla udělat. Pokud se mi někdy podaří některé z těchto věcí splnit, určitě vás o tom informuju, ale v současné době je tento "seznam" na velmi imaginární úrovni. Tak se pojďme podívat, co tady máme.

Ty proti mně - Book Review

25. october 2015 at 17:49 | Ella |  Book
Původní název: You Against Me
Český název: Ty proti mně
Autor: Jenny Downham
Počet stran: 252
Jazyk: Čeština
Formát: Vázaná kniha
Oficiální anotace (CZ): Milostný příběh Mikeyho a Ellie, odehrávající se v současném anglickém maloměstě, v mnohém připomíná protivenství, jimž byli vystaveni Romeo a Julie. Jejich rodiny se nalézají na protikladných pólech sociálního žebříčku. Zatímco osmnáctiletý Mikey se musí starat o své dvě mladší sestry i zoufalou, osamělou matku a vydělávat na jejich holé živobytí, sedmnáctiletá Ellie žádné takové starosti nezná, neboť je dívkou z lepší a dobře situované rodiny. Za normálních okolností by se ti dva nikdy ani nepotkali. Když se ovšem Elliin bratr dopustí na Mikeyho sestře násilného trestného činu, vydá se Mikey svou potupenou sestru pomstít - a nečekaně potká právě Ellie.

Dramatický a mnohovrstevnatý příběh zrcadlí řadu problémů dnešní společnosti. Má člověk, jehož životní postavení je založeno na tom, že je schopen vydělat víc peněz než ostatní, právo chovat se nemorálně? Má oběť zločinu šanci ubránit se proti přesile pachatelových právníků? Dokáže se Ellie ve jménu lásky postavit na stranu pravdy a spravedlnosti, i když tím vystaví bratra vězení a sebe i celou rodinu ostouzení?

Už ve svém prvním románu Ještě než umřu (Eroika 2010), který se stal mezinárodním bestsellerem, prokázala autorka velkou schopnost vystihnout vnitřní život svých mladých hrdinů nacházejících se v mezní situaci. A to nikoliv psychologizováním, nýbrž prostřednictvím dialogů a takovou výstavbou příběhu, která čtenáře vtahuje do spoluprožívání daných dilemat či těžko řešitelných situací. V románu Ty proti mně nejenže tuto schopnost potvrdila, ale svůj přístup rozvinula o závažné sociální a mravní otázky.

Diary of a college girl #3

24. october 2015 at 13:49 | Ella |  Diary of a college girl

S novým dílem Diary of a college girl mám trošku spoždění, proto jsem se rozhodla opět spojit 2 týdny do jednoho článku. Bohužel musím konstatovat, že z minulého týdne si toho už moc nepamatuju, což se na článku asi trochu podepíše a moc se za to omlouvám, ale fakt jsem to nestíhala. Slibuju, že se to budu snažit psát pravidelně a ne takhle zpětně, ale i přesto doufám, že vás nový díl bude bavit a že se z něj něco dozvíte, možná se i pobavíte. Tak jdeme na to.

Výhra v giveaway u Hevi

23. october 2015 at 15:59 | Ella |  I Write

Vím, že jsem vám slíbila nový díl DOCG a asi milion dalších článků, ale díky škole nic nestíhám. Ale aspoň tento článek jsem se rozhodla napsat v čas. Asi před 2 týdny se na mě usmálo štěstí a vyhrála jsem balíček v giveaway u Hevi. Bylo to snad poprvé, co jsem něco vyhrála, když nepočítám soutěž Jojo, když mi bylo asi 6 - to jsem vyhrála svítící plastovou gorilu na klíče, kterou tam mám dodnes. Pravdaže už tedy nesvítí a je značně ošoupaná, ale já z ní měla takovou radost, že se s ní nedokážu rozloučit, i když je těžší než ty klíče samotné.
Hlavní cenou byla kniha Nenasytná od Meg Cabot a dále pak 2 laky China Glaze. Hevi mi ovšem do balíčku přihodila i další drobnosti, tak se teď podíváme, co všechno jsem tam našla. A Hevi samozřejmě hrozně moc děkuju, udělalo mi to velkou radost. Balíček mi přišl ve středu odpoledne, takže musíte uznat, že ho opravdu píšu relativně brzo. Kvalia fotek bohužel není nic moc, protože to je focena mobilem, v rychlosti a pod blbým světlem, protože jsem to chtěla vyfotit, ještě než to všechno začnu rozbalovat, tak snad mi to prominete.

Rimmel by Kate Lasting Finish Lipstick Review

18. october 2015 at 19:39 | Ella |  Beauty

Po delší době si opět dáme kosmetickou recenzi. Říkala jsem si, že by jich to tady chtělo víc, protože o kosmetiku se docela zajímám a jak víte z článků, každý měsíc toho nakoupím docela dost, tak proč se o své názory nepodělit, že? Pro dnešek jsem si vybrala rtěnku z nude kolekce Rimmel by Kate. Tato kolekce u nás byla představena během léta (červenec? Fakt už netuším), takže se úplně o novinku nejedná a asi jste ji už všichni buď viděli nebo dokonce vyzkoušeli, ale jak říkám pořád, v rychlosti já vždycky vynikala. Pokud jste ovšem tyto rtěnky ještě neviděli, nebo nevíte, co si o nich myslet, tohle by mohl být článek pro vás.

Diary of a college girl #2

11. october 2015 at 17:09 | Ella |  Diary of a college girl

Je to neuvěřitelné, ale uběhl další týden, který jsem strávila na vysoké škole. Sice ne na tak kouzelné jako je ta na obrázku, ale co se dá dělat, člověk se musí smířit s tím, co má k dispozici. Hned na začátek tady pro vás mám jeden poznatek - přednášky začínající v 7:30 jsou zlo. Zvlášť když musíte vstávat v 4:30, abyste se tam dostali. Jakkoliv zábavná přednáška se rázem promění v teror a vy se jenom modlíte, abyste dostali povolení ke spánku, což se ovšem nestane. Uznávám, asi by to mohlo být horší, ale i tak mi naskakuje husí kůže při pomyšlení na zítřek, kdy mě to čeká zase. Schválně, kdo chce uzavřít sázku, jak dlouho mi vydrží moje docházka na tuto přednášku? Ale moje pondělí nebylo jenom špatné. Při hodině psaní jsme se hodně nasmáli, protože člověk by ani nevěřil, jak výměna předložek v anglické větě změní jejich význam. Například když řeknete, že studujete "at university", tak jste studentem a navštěvujete univerzitě. Nicméně pokud studujete "on university", pořád můžete být studentem, avšak studujete na její střeše. Sranda, že? Taky mi profesor pochválil moji esej, takže možná mé znalosti až tak marné nebudou. Pak jsem ještě měla hodinu praktiky, ale tam se kupodivu nic zajímavého nestalo.

Úterý je můj nejoblíbenější den v týdnu. Proč? Protože mám volno. Žádné přednášky, prostě nic. Což v překladu znamená, že si doma hraju na hospodyňku, ale o tom tenhle článek není. Další poznatek - nechtějte zažít ten pocit, kdy jedete do školy kvůli jediné přednášce a ta skončí o půl hodiny dřív. A ani jsem se tam nic moc nedozvěděla. No, co se dá dělat. Aspoň jsem stihla autobus domů. Takže toto byla moje středa. Jediná přednáška, která ani nebyla celá a pár hodin na cestě. Prostě zábava jak má být.

Ve čtvrtek jsem se zatím marně snažila naučit francouzsky. Proč se proboha každé písmeno musí vyslovovat jinak? Ale dám vám jeden tip - až se vás někdo zeptá, jestli si vzpomenete na nějaké slovíčko, jednoduše odpovězte ne. Je to jednodužší než dlouho bez úspěchu namáhat svůj mozek. A ještě tím pobavíte třídu. A po fisku s fráninou jsem zjistila, že neumím ani anglicky. Takový ten pocit, když se 11 let učíte anglicky a pak zjistíte, že skoro všechny slova vyslovujete špatně, nebo aspoň ne fonologicky správně. Co víc si přát. A pátek je můj další oblíbený den, neboli další volno.

A jak vypadal váš týden, ať už na zákaldce, střední, vysoké nebo třeba v práci. Podělte se o své zážitky a poznatky v komentářích.
xoxo Ella

September 2015 in books

10. october 2015 at 12:49 | Ella |  Book

Pro všechny milovníky knížek a čtení tu mám další knižní článek, ve kterém se opět podíváme, jaké knihy jsem přečetla za uplynulý měsíc. Ačkoliv mi už začala škola (více v tomto článku), tak stále mám na čtení dost času, možná i díky tomu, že denně strávím tak 3 hodiny cestováním a taky občas čekám na přednášky, tak co má člověk dělat, že? (zvlášť když má velkou touhu jít nakupovat, ale nemá peníze). Vím, že už u minulého článku hodně lidí kulilo oči, kolik knížek stihnu přečíst, tak teď je budete valit ještě víc, protože jsem přečetla o 3 knihy více, než v srpnu. Dohromady to tedy dělá 17 knížek. V současné době jsem o 8 knih napřed ve svojí čtecí výzvě na Goodread a celkově jsem v roce 2015 zatím přečetla 85 knih. Kdyby to náhodou někoho zajímalo (nefandi si tolik Ello). Pokud někdo máte profil na Goodreads, budu ráda, když si mě přidáte do přátel. A teď už se pojďme podívat, do jakých knih jsem se v září pustila.

New In: September 2015

3. october 2015 at 20:59 | Ella |  New In

Dneska vás přivítám u mého oblíbeného článku, kterým je New In, tentokrát za měsíc září. Opět jsem se snažila šetřit, jenže kolem školy mám asi 10 drogerií (a to nekecám a nepřeháním), takže je to náročné, protože když mám volno nebo čekám na autobus, tak se tak nějak motám po okolí, vždycky v nějaké skončím a pak to už jde samo. Navíc mi teď kvůli škole bylo zvýšeno kapesné, takže budu mít vyšší příjem. Ale na druhou stranu, většina těchto věcí je nakoupena ve slevách, takže to nebyly nějaké šílené částky. A uklidňuju se tím, že většina mých vrstevníků utrácí za cigarety, alkohol a nejvíce samozřejmě za jídlo (tím myslím fastfoody, pizzu a podobné nezdravé a drahé věci, ne že si jdete do obchodu pro rohlík, protože máte hlad :D), takže já si aspoň pořídím něco, co mi vydrží. Ale nebudu už to více okecávat, pojďme se raději podívat, co tu máme.