June 2015

Song of the Week - 29.06 - 05.07. 2015

29. june 2015 at 20:29 | Ella |  Song of the Week

Dnešní článek bude trošičku méně obsáhlý, ale nemám nic jiného přichystané. Rozhodla sjem se obnovit projekt Song ow the Week, který tu byl při zahájení blogu. Takže každé pondělí vyberu písničku, která nás bude provázet následujícím týdnem a umístím ji do menu, takže si ji můžete kdykoliv pustit. Na dnešek jsem si vybrala písničku Bad Blood, ale ne od Taylor Swift. Možná jste už slyšeli o Tiffany Alvord. Tiffany je 22.letá zpěvačka, která na svůj kanál na YouTube umisťuje covery známých písniček. Začínala pouze s kytarou ve svém pokoji, kde zpívala živě, nyní už má studiové verze a natáčí taky klipy. Nedávno zveřejnila právě cover Bad Blood a mě se její verze moc líbí, tak snad bude i vám.


Week with Ella - 22.06 - 28.06 2015

28. june 2015 at 21:19 | Ella |  Week with Ella

Minulý týden jsem tento článek vynechala, protože se nedělo nic zajímavého. Tentokrát to sice taky není žádný zázrak, ale slíbila jsem, že to bude pravidelná rubrika. Moje dny jsou poslední dobou docela nudné, protože všichni moji kámoši buď mají brigádu a tudíž na mě nemají čas, nebo odjeli různě na dovolenou, popřípadě už se mnou vůbec nekomunikují. Ano, musela jsem si postěžovat, ale teď už jdeme na to.

Pondělí, 22.6
Možná jste zaregistrovali, že tento den měla svátek Pavla, tedy já. Kdo to neví - moje rpavé jméno je Pavla. Takže mamka koupila zákusky a slavili jsme. Dárečky sjem dostala už o víkendu, protože ve stejném týdnu měl svátek i mladší brácha a byl hrozně nedočkavý. Většinou na svátek dostane maximálně nějakou sladkost, ale tento rok si brácha vyprosil trochu dražší fotbalový míč, takže já jsem dostala peníze. Kromě toho jsme dostali sladkosti.

Books that everyone should read (AKA my favorite books)

27. june 2015 at 16:29 | Ella |  Book

Zase jsem se dlouho neozvalo, že? Řeknu to na rovinu - vůbec se mi nechtělo psát. Nápady sjem i měla, ale prostě byla jsem lína si sednout k tomu počítači a něco napsat. Teda já jsem u něj vlastně byla, ale už asi týden mám maraton Parks and Recreation a nebyla sjem schopna se od toho odtrhnout, ale o tom až jindy. Konečně jsem si pro vás připravila nový článek a je to zase něco jiného. Tentokrát se budeme bavit o knížkách, o kterých si myslím, že by si je každý měl přečíst. Budou to starší knihy, které se opravdu dají řadit mezi klasiky apoň jednu z nich by si měl přečíst orpavdu každý, protože to jsou nádherně zpracované knihy s ůžasně poutavými příběhy. Já samozřejmě chápu, že v dnešní době je nejvíc populární sci-fi, fantasy a různé young adult dystopické romány a samozřejmě i já tyhle knížky žeru ,ale zároveň miluju starou americkou a britskou literaturu. Dokonce tak moc, že jsem se tento obor ve spojení s angličtinou rozhodla jít studovat na vysokou školu (ale ona se bohužel ještě nerozhodla, jestli má zajem o mě. Tento článek tedy obsahuje výběr mých nejoblíbenějších knih, ke kterým jsou kromě oficiálního popisu doplněny takové mini recenze. V podstatě tam jenom několik řádků žvaním o tom, jak je ta kniha úžasná, protože to by přece nikdy nečekal, když je moje oblbíená, že? No nic, přejdemě konečně k pointě, protože jestli jste se dostali přes moje úvodní kecy, tak si už zasloužíte medaili.

Week with Ella - 08.06 - 14.06 2015

14. june 2015 at 20:29 | Ella |  Week with Ella

Vítám vám u nové pravidelné rubriky s názvem Week with Ella. Jak jste asi z názvu pochopili, bude se v podstatě jednat o můj týden, čili takový deníčkový zápis. Ke každému dnu napíšu, co se mi ten den stalo, nějaké zážitky, nové objevy atd. Doufám, že vás tyto články budou bavit a že je nepíšu zbytečně. Budou chycházet vždy v neděli odpoledne, popřípadě během pondělí, pokud vím, že mě ještě v neděli čeká nějaká akce, o které bych chtěla napsat. A teď už se pojďme podívat na můj uplynulý týden.

Pondělí 8. června:
Tento den jsem z velké části strávila na cestách. Čekaly mě totiž příjimací zkoušky na Masarykovu Univerzitu v Brně a od nás je to do Brna asi 3 hodiny. Naštěstí naše cesta proběhla v pořádku. V Brně jsem se mo nezdržela, ihned po příjimačkách jsem jela domů, protože mi po té cestě nebylo moc dobře a byla jsem docela unavená. Filosofická fakulta mě bohužel trochu zklamala, protože to tamje docela staré. Na druho ustranu jsem to čekala, protože tyhle fakulty se renovují vždy až na konec, jelikož nejsou peníze. Samotné zkoušky byly docela těžké, ale nic, co by se nedalo zvládnout. Hlásím se na obor Angličtina a literatura, takže mě čekaly příjimačky v angličtině. Uvidíme, jestli se tam dostanu, nebo ne. Zbytek dne se už nic zajímavého nedělo, protože jsem byla dost unavená, takže jsem zbytek dne proležela.

Essence Trend Editions: Nauti Girl, !Arriba! & Fun Fair

13. june 2015 at 18:09 | Ella |  Beauty

Dnešní článek bude tak trošku kecání o ničem, ale nevadí.Mám pár nápadů na další články, tak uvidíme, do čeho se pustím ,ale snad to bude zajímavější, než toto. I když věřím, že i tento článek by někoho mohl bavit. Mážná někteří víte, že značka Essence před pár dny představila hned 3 nové limitované edice. Netuším, jestli už je některá v prodeji, protože když jsem před pár dny byla u nás v Rossmanu, tak je tam neměli. To ale asi nebude nic divného, protože tam stále mají edici 'I Love Nudes'. Doufám, že se k nám tyhle dostanou, protože bych některé věci moc ráda vyzkoušela. Třeba minulá limitka 'Brit Teas' se k ná mnedostala, což mě mrzelo, protože mě hodně zaujala tvářenka a rozjasňovací jumbo tužka. Tak uvdíme, jak to dopadne. Teď už se pojďme podívat na zmiňované limitované edice.

Summer TV Shows

10. june 2015 at 16:29 | Ella |  Series

Patříte stejně jako já mezi seriálové maniaky a jste nešťastní z toho, že hlavní seriálová sezóna skončila a vy se nemáte co divat? Tak se nebojte, protože právě začíná letní sezóna, která sice neobsahuje takové množství seriálů, jako ta hlavní, ale stejně je z čeho vybírat. Hned na začátku chci upozornit, že v tomto článku nenajdete všechny seriály, které se budou přes léto vysílat, pouze moje oblíbené, které vám mohu doporučit a pak novinky, které mě zaujaly a chystám se na ně podívat. Seriály jsou seřazeny podle premiéry, ať se vám v tom lépe orientuje a ke každému seriálu, který už měl premiéru najdete můj krátký komentář. Snad se vám bude článek líbit. A ted už pojďme na to.

Název: The Whispers
Série: 1
Stanice: ABC
Datum premiéry: 02.06.2015
Můj komentář: Na tento seriál si fanoušci museli poškat skoro rok, protože byl posunut až na letní sezónu, ačkoliv objednávku dostal už o rok dříve. Každopádně jsem ráda, že jsem se konečně dočkala. Musím říct, že je to docela psycho a celou dobu jsem měla husí kůži. Zatím se jim to povedlo, tak uvidíme, kam to povede dál.

Huge spring shopping spree (March - May)

4. june 2015 at 16:39 | Ella |  New In

Za dobu mé nepřítomnosto se mi docela nahromadily novinky, které jsem si přes léto nakoupila, nebo jsem je od někoho dostala, takže sjem se rozhodla, že z toho udělám jeden velký článek. Chápu, že tohle možná většinu lidí nezajímá, ale mě tyhle články docela baví psát, takže ho kdyžtak ignorujte. Podařilo se mi zprovoznit náš starý foťák, takže fotky jsou tentokrát kvalitnější. Bohužel se i tak některé nepovedly, protože mi ujela ruka, ale všimla sjem si toho až pozdě a už jsem to nechtěla fotit znova, tak snad mi to prominete. Navíc bylo to focení docela náročné, protože nás foťák sice fotí, ale nefunguje v něm SD karta, takže fotky musím ukládat na interní paměť, kde se jich vleze jenom 12, takže jsem každou chvíli musela lítat k počítači. Ale už bylo dost mých úvodních keců, přejdeme konečně k podstatě dnešního článku.