February 2015

30 Day Movie Challenge : Day 15

11. february 2015 at 19:49 | Ella |  30 Day Challenge
Day 15 - The first movie you saw in theaters (první film, který jsi viděla v kině)

U dnešní otázky si nejsem jistá, jestli odpovídám správně, ale je to už tolik let, že si to zkrátka nepamatuju. Mám ale pocit, že první film, který jsem viděla v kině, je film Marie Poledňákové - Jak se Krotí Krokodýli. Film je z roku 2006, což znamená, že mi v té době bylo 10, proto říkám, že je možné, že sjem v kině byla už dříve, ale zkrátka tohle je první film, o kterém si pamatuju, že jsem ho viděla v kině. Byla jsem tehdy dokonce na premiéře a viděla i některé herce, kteří do kina přišli. Vím, že tam byl Jirka Mádl a možná i Marie Poledňáková, to si už nepamatuju. Fotku s nimi bohužel nemám, protože tam bylo hrozně moc lidí, ale to nevadí. Na film mě tehdy vzal můj strejda a bylo to opravdu skvělé. Pamatuju si, že mi taky koupil takové želatinové kolečka, které byly smotané z takových provázků. Snad mě chápete :D.
Tento film dodnes patří mezi mé nejoblbíenější české filmy, takže jsem moc ráda, že sjem ho tehdy viděla.

30 Day Movie Challenge : Day 14

10. february 2015 at 19:29 | Ella |  30 Day Challenge

Day 14 - Your favorite quote from any movie

Nechtěla sjem sice opakovat filmy, ale tady to jinak nešlo. Mám spustu oblíbených citátů z filmů, ale jeden nad nimi naprosto jasně vede. Jak už jste mohli pochopit z obrázku, pochází z filmu A Walk to Remeber. A jaký citát že to tedy je?

"Our love is like the wind. I can't see it, but I can feel it."

No řekněte sami, není ten citát nádherný. Původně sice pochází z knížky Nicholase Sparkse, ale většina mých oblíbených filmů je natočena podle knížek, takže se nedá nic dělat.

30 Day Movie Challenge : Day 13

9. february 2015 at 21:19 | Ella |  30 Day Challenge

Day 13 - A movie that you used to love but now hate (Film, který jsi milovala, ale teď ho nenávidíš)

Tohle bylo opět docela těžké, ale nakonec jsem si na jden vzpoměla - Pán prstenů. Když jsem byla malá, tak jsem viděla první dva díly a tehdy se mi to líbilo, ale později mě to začalo nudit a teď nesnáším, když se o tom všichni pořád baví a vyčítají mi, že sjem neviděla Hobbita a tak podobně. Ani nevím, proč se mi to nelíbí, asi to není můj styl. Ani Orlandu Bloom to nezachranuje, ale to asi bude tím, že v té paruce vypadá fakt divně. Možná se na to jednoho dne podívám a zjistím, že se mi to zase líbí, nebo možná ne. Kdo ví.

30 Day Movie Challenge : Day 12

8. february 2015 at 21:09 | Ella |  30 Day Challenge

Day 12 - Your favorite animated movie (Tvůj oblíbený animovaný film)

Dneska jsem nemusela vůbec přemýšlet, protože jsem měla okamžitě jasno. Můj nejoblíbenější animovaný film je rozhodně Doba Ledová. Navždy budu tvrdit, že tenhle film už nic nepřekoná. Vždycky se u toho nasměju, možná víc, než malé děcka. Viděla jsem všechny díly snad milionkrát, až se občas anši diví, jak mě to může pořád bavit. Tohle je prostě klasika a není možné, aby si někdo nezamiloval ukecaného lenochoda Sida, protivného mamuta Mannyho a trošku zmateného lva Diega.


30 Day Movie Challenge : Day 11

7. february 2015 at 18:19 | Ella |  30 Day Challenge

Day 11 - Your favorite movie from your childhood (Tvůj nejoblbíenější film z dětství)

Dneska vás možná opět překvapím netradičním výběrem, protože ačkoliv se dneska máme bavit o mém oblíbeném filmu z dětsví, pohádku teda nečekejte. Jak už jsem poznali z obrázku, dnes bude řeč o Hříšném tanci. Ten film jsem viděla tolikrát, že to snad ani není možné anikdy mě neomrzel. Je to prostě nádherný příběh, romantický, dramatický a já jsem vždycky milovala tanec, i když sama jsem obrovské dřevo. Asi proto jsem si to vždycky kompenzovala tanečními filmy. Na film jsem se nejčastěji dívala s mamkou. To ona mě k němu vlastně přivedla, když mi ho pustila. Věřím, že všichni tento film znáte, ale pokud ne, tak se běžte urychleně podívat, protože jste opravdu o moc přišli.


30 Day Movie Challenge : Day 10

6. february 2015 at 21:19 | Ella |  30 Day Challenge

Day 10 - Your favorite director (Tvůj oblíbený režisér)

Ještě než se začnu věnovat článku bych se chtlě omluvit, že jsem od úterý nic nepřidala. Ale ve středu mám dlouhou školu a byla sjem hodně unavená a ve čtvrtek prostě nebyl čas. Příští týden by se tady mohly objevit i jiné články, než filmové, protože budu mít prázdniny, tak budu na něčem pracovat. Teď už ale zpátky k článku.

Dneska jsem si měla vybrat svého oblbíeného režiséra. Musím se přiznat, že režiséry nějak neřeším a u většiny filmů ani nevím, kdo je ražéroval. Každopádně se mi podařilo najít jednoho, kterého mám opravdu ráda. A pokud čekáte někoho novodobého, tak se pěkne mýlíte. Vybrala jsem totiž Victora Fleminga (na obrázku), který žil v letech 1889 - 1949. A co natočil, že je pro mě tak důležitý? Režíroval dva z mých velmi oblíbených filmů - Gone with the Wind a The Wizard of Oz. Oba filmy pocházejí z roku 1939. Na kontě má asi 50 filmů, takže byl vemi aktivní a musím říct, že tyto filmy naprosto miluju, halvně ty z roku 1939.

30 Day Movie Challenge : Day 9

3. february 2015 at 20:19 | Ella |  30 Day Challenge

Day 09 - A movie that you know practically the whole script of (Film, u kterého znáš prakticky celý scénář)

Dobře, tohle je trošičku nadsazené, protože asi neexistuje film, u kterého bych znala skoro celý scénář a to hlavně proto, že mám mizernou paměť. Ale docela hodněkrát jsem viděla Most do Země Terabitia, takže si z něj snad něco pamatuju :D. Ano, film že je to vlastně film pro děti, ale já ho mám hrozně moc ráda, celý ten příběh aten zvrat na konci je naprosto nečeký. I přesto to je nádherný dětský příběh o víře a přátelství. A jaký příjemný bonus tam jsou Josh Hutcherson a Anna Sophia Robb. Film jsem dokonce několikrát viděla se svým mladším bratrem, kterém use taky hodně líbí.


30 Day Movie Challenge : Day 8

2. february 2015 at 16:39 | Ella |  30 Day Challenge

Day 08 - A movie that makes you sad (Film, který tě rozesmutní)

vybrat dnešní film bylo docela těžké, protože já brečím u skoro všech filmů. Ale přesto jsem nakonec vybrala film, u kterého si orpavdu hodně pobrečím. Mohly by mězi ně patřit i A Walk to Remember a The Fault in Our Stars ,ale oba už sjem tady měla, tak se nebudu opakovat. Proto jsem pro dnešek vybrala film My Sister's Keeper, kde se v hlavních rolích objevila třeba Cameron Diaz nebo Abigail Breslin. U toho filmu nejnže brečím ,ale taky mám celou dobu husí kůži. Pokud chcete vidět realistický rakovinový film, pak se na něj určitě podívejte, protože to je něco neskutečného. A vlastně celý ten koncept filmu je neuvěřitelný, stejně jako celé vyvrcholení. Prostě ten film je užsný. Tečka.

Stejně jako předchozí filmy jsem i tento viděla několikrát a přesto na mě pokaždé působí stejně a já mám pocit, jako bych ho viděla poprvé. Opravdu se na něj doporučuju podívat. Ještě bych mohla zmínit, že film je natočen podle stejnojmenné knihy od autorky Jodi Picoult.

30 Day Movie Challenge : Day 7

1. february 2015 at 17:49 | Ella |  30 Day Challenge

Day 07 - A movie that makes you happy (Film, který tě dělá šťastnou)

Zpočátku jsem nevěděla, jaký film na dnešek vybrat, ale nakonec jsem si vzpoměla na úžasnou romantickou komedii Chalet Girl, kde se v hlavní roli objevili samí mí oblíbenci - Ed Westwick, Felicity Jones a Sophia Bush. Tenhle film mě pokaždé uklidní, odpočinu si u něj a ještě se i nasměju. Promě je to pohodový film, který si pustím, když se orpavdu potřebuju odreagovat, ať už od školy, nebo jsem v poslední době viděla příliš mnoho depresivních filmů. Obojí se stává velmi často. A herecké obsazení je prostě bezkonkurenční, už jenom proto by se na to všichni měli podívat. Takže abych to shrnula, toto je film, který mě dělá šťastnou.New In - January 2015

1. february 2015 at 10:49 | Ella |  New In

První měsíc roku 2015 máme úspěšně za sebou a tak jsem se rozhodla, že vám ukáže, co v tomto měsíci přibylo do mého šatníku, kosmetické tašničky a podobně. Není toho moc, protože většinou příliš neutrácím, nové věci si kupuju jenom výjimečně, když se mi něco orpavdu hodně líbí, nebo se vypravím na sezóní nákupy, což nebyl tento případa. Hned na začátku se vám chci omluvit za kvality fotek, ale bohužel máme pokažený foťák, takže jsem byla odkázaná na mobil. Snažila jsem se fotky co nejvíc vylepšit a musím říct, že se mi to docela povedlo, protože když jsem je nafotila, vypadaly podstatně hůř. A teď už se pojďmě podívat, co jsem si tento měsíc koupila.